Orlando zgazio Kavse,Majami od očaja do sjaja

Lider NBA lige doživio najteži ovosezonski poraz. Orlando slavio sa 29 poena viška. Majami predvođen Dvejn Vejdom u plej ofu.

Orlando zgazio Kavse,Majami od očaja do sjaja  Izvor: MONDO

Orlandu je bilo potrebno malo magije da svojim fanovima priredi pravi košarkaški užitak u noći između petka i subote. "Magični" su do nogu potukli Klivlend sa 116:87 i nanijeli im najteži poraz ove sezone.

Lebron Džejms zabilježio je 26 poena uz devet skokova i opet bio najbolji u ekipi Kavsa, ali mu to nije pomoglo da izbjegne najubjedljiviji poraz od dolaska u Klivlend, 2003. godine.

Klivlend je u novembru 2007. izgubio sa 35 poena razlike od Detroita, dok su ove sezone najteži poraz pretrpjeli od Lejkersa. Tada su ostali "u minusu" 17 poena.

Kavsi, koji ove godine imaju najbolji skor u ligi (61-15), pretrpjeli su drugi poraz zaredom i to veoma ubjedljiv.

Domaći tim predvodili su Dvajt Hauard sa 20 poena i 11 skokova, Rašard Luis upisao je 22, a Hidajet Turkoglu 13 poena, uz šest asistencija za ukupno 56. pobjedu Orlanda ove sezone.

Majami je ispunio nemoguću misiju. Poslije prethodne sezone, u kojoj su ostvarili samo 15 pobjeda uz 67 poraza, uspjeli su da se u potpunosti "regenerišu" i stignu do plej-ofa. Predvođen Dvejnom Vejdom Hit je na gostovanju savladao Šarlot sa 97:92 i upisao se u istoriju NBA lige.

Naime, oni su se tako priključili ekipi Dijego Rokitsa, koja je u sezoni 1968/1969. doživjela katastrofu u šampionatu (skor 15-67), a zatim godinu dana kasnije izborila plasman u završnicu šampionata.

Vejd je sa 27 poena i 10 asistencija bio najbolji u Majamiju, dok je kod Šarlota Džerald Valas upisao 21 pogodaka i osam skokova.

Bobketsi su novim porazom, ukupno 42. ove sezone, gotovo izgubili šanse da se bore za osmu poziciju Istočne konferencije, koja vodi u plej-of.

Oklahoma je ubjedljivo poražena od Portlanda (72:102), a Nenad Krstić je za gubitničćki tim upisao tek dva poena i dva skoka za nepunih 17 minuta igre.

Darko Miličić ostvario je takođe mizeran učinak (bez poena za 10 minuta) na duelu koji je Memfis riješio u svoju korist protiv Dalasa (107:102), dok je Marko Jarić upisao 10 pogodaka uz po tri skoka i asistencije za 21 minut proveden na parketu.

Istok

IDU U PLEJ-OF: Klivlend 61-15, Boston 58-19, Orlando 56-19, Atlanta 43-33, Filadelfija 39-35, Majami 40-36, Detroit 36-39, Čikago 36-40.

OTPADAJU: Šarlot 34-42, Indijana 32-44, Milvoki 32-45, Nju Džersi 31-44, Toronto 29-45, Njujork 29-46, Vašington 18-59.

Zapad

IDU U PLEJ-OF: LA Lejkers 60-16, Denver 50-26, San Antonio 49-26, Portland 48-27, Hjuston 48-28, Nju Orleans 47-28, Juta 46-30, Dalas 45-31.

OTPADAJU: Finiks 42-34, Golden Stejt 27-49, Minesota 22-54, Oklahoma 21-54, Memfis 21-54, LA Klipers 18-57, Sakramento 16-59.