Indijana u šestoj brzini, "krompir" Mirze

Pejsersi u Detroitu nadoknadili "minus 25" i slavili poslije produžetka. Atlanta bolja od Denvera uz odličnu partiju Pere Antića. Mirza bez poena.

Indijana je poslije očajnog prvog poluvremena na gostovanju Detroitu, u nastavku meča ubacila u šestu brzinu, nadokandila veliki zaostatak i upisala pobjedu poslije produžetka - 112:104.

Pejsersi su uspjeli da sustignu "minus 25" (31:56), što je drugi najveći nadoknađeni zaostatak na jednom meču ove sezone.

VIDEO

Indijanu su predvodili Pol Džordž sa 30 poena, osam skokova i sedam asistencija, dok je ukupno šest igrača okončalo duel sa dvocifrenim učinkom. Bila je to 49. pobjeda Pejsersa, uz 17 poraza ove sezone.

Kod domaćih (skor 25-41) istakli su se Džoš Smit sa 23 poena, dok je Greg Monro upisao "dabl-dabl učinak" - 17 poena uz 13 uhvaženih lopti.

Atlanta je bila bolja od Denvera (97:92) ponajviše zahvaljujući Polu Milsapu koji je ubacio 24 poena uz 11 skokova. Odličnu partiju prikazao je i makedonski reprezentativac Pero Antić, koji je za Hokse postigao 16 poena, uz dve asistencije za 24 minuta provedenih na parketu.

Hoksi su tako poslije 14 poraza u 15 utakmica, konačno napravili važan korak upisavši treći trijumf u nizu.

"Čarobnjaci" iz Vašingtona su na svom parketu su savladali Bruklin Netse (101:94), u čijem taboru kapiten Bosne i Hercegovine Mirza teletović nije postigao nijedan poena za 14 minuta provedena u igri.

VIDEO

Kod "mrežica" najbolji učinak imao je Markus Tornton sa 19 koševa, dok je domaćina do trijumfa predvodio sjajni Džon Vol sa 33 poena uz četiri skoka i šest asistencija.