Provuče se CSKA!

Tim Krstića i Micova u prvom meču četvrtfinalne plej-of serije pobijedio Panatinaikos poslije produžetka.

Kakvu šansu je propustio Panatinaikos...

Poslije rutinskih pobjeda Barselone i Reala, u sredu je moglo da dođe do prvog iznenađenja u plej-ofu Evrolige, ali Moskovljani su se izvukli zahvaljujući odličnoj odbrani i dašku sreće u prelomnim momentima.

CSKA - Panatinaikos 77:74 (21:14, 19:19, 18:23, 14:16, 5:2)!

"Zeleni" su u produžetku poveli 72:74, preko reprezentativca Bosne i Hercegovine Zeka Rajta, a onda za preostala četiri minuta nijednom nisu probacili loptu kroz obruč!

Šut Dijamantidisa za izjednačenje i mogući drugi ekstra period "izašao" je iz koša šest sekundi prije kraja.

Panatinaikos je i u regularnom toku imao posljednji pun napad, u kome je Nenad Krstić "iskočio" na Dijamantidisa i spriječio ga da uradi bilo šta suvislo sa loptom.

Na drugoj strani je iz trka promašio Eron Džekson, pa je na semaforu ostalo 72:72.

I u produžetku se vodila "rovovska" borba, tako da je pobjednik od pet poena za tih pet minuta, tri dao sa linije slobodnih bacanja. Jedini koš iz igre, za vođstvo 75:74, postigao je Kajl Hajns, poslije promašenog slobodnog bacanja Hrijape.

Utakmicu koju je CSKA kontrolisao u prvom poluvremenu (40:33, bilo je 31:18), a Panatinaikos učinio neizvjesnom poslije serije trojki Mačijulisa i Focisa (po dvije) u trećoj četvrtini (53:51), na kraju je odlučilo nekoliko detalja...

CSKA: Micov 2, Fridzon 10, Džekson 5 (4as), Pargo 1, Krstić 5 (5sk), Vims 21 (6sk, 5as, 5izg), Zozulin, Voroncevič, Šuhovcov, Kaun 1 (4sk), Hrijapa 17 (11sk, 4as), Hajns 15 (8sk).

PANATINAIKOS: Bramos, Kari 3, Batist, Focis 6, Ukić 2, Lazme 14, Mavrokefalides 4 (4sk), Dijamantidis 10 (7as, 4izg), Gist 9 (4sk), Janković, Mačijulis 14 (5sk, 5ukr), Rajt 12.

Drugi susret je u petak, ponovo u Moskvi, a svoju seriju od 20.45 časova u Milanu počinju Armani i Makabi.

Barselona je u utorak deklasirala Galatasaraj (88:61), a Real u "reprizi" finala 2013. bio bolji od Olimpijakosa 88:71.

(MONDO, Foto: Twitter/@CSKABasketball)