Zvezda sedmi put u nizu pobijedila Radnički!

Neizvjesno je bilo samo u prvih 20 minuta u "praznjikavoj" dvorani "Pionir". U nastavku dominacija, prije svih, Tadije Dragićevića!

Tadija Dragićević, sa pet trojki iz osam pokušaja, poveo je košarkaše Crvene zvezde do sedme uzastopne pobjede nad kragujevačkim Radničkim!

Derbi 4. kola Superlige, pred oko 1.000 navijača u "Pioniru", trajao je jedno poluvrijeme. Treća četvrtina i naročito serija 13:0 uz nekoliko minijatura Dragićevića, "ubila" je svaku neizvjesnost.

Zvezda polufinale ABA lige i 40 minuta košarke sa Cibonom za plasman u Evroligu naredne sezone, dočekuje sa skorom 4-0, dok Radnički na mini-pauzu ide sa polovičnim učinkom 82:60 (20:16, 21:19, 24:10, 17:17).

Dragićević je meč završio sa 18 poena i šest skokova, za indeks uspješnosti 20. Pratio ga je Boban Marjanović sa 16 poena i 12 skokova, uz podatak da je 13 ubacio u prvom poluvremenu.

Crvena zvezda u četvrtak uveče, od 20 časova, u "Kombank areni" igra svakako meč sezone - polufinale Fajnal-fora ABA lige. Protivnik je Cibona, a pobjedniku ne pripada samo finale i utakmica za trofej, već i učešće u Evroligi naredne sezone.

Trener Dejan Radonjić nada se da će do tada imati zdrave Raška Katića i Ivana Radenovića, koji su preskočili i ovu utakmicu srpske Superlige.

Bilo je 49:41, poslije trojke pleja Radničkog Marka Marinovića i slobodnog bacanja koje je dodao Sava Lešić, ali je to bio samo nagovještaj velike serije Crvene zvezde.

Tadija Dragićević ubacio je dvije trojke i dva slobodna bacanja, uz dvije asistencije, u periodu igre koji je Zvezda dobila rezultatom 13:0! U međuvremenu i Čarls Dženkins "stavio" je u obruč gostiju dvije trojke, od čega drugu za konačnih 65:45, pred ulazak u posljednjih deset minuta meča.

PRVO POLUVRIJEME:

"Najdalje" što su crveno-bijeli uspjeli da pobjegnu od starog rivala je šest poena razlike, koliko će domaći tim imati i na početku drugog poluvremena.

Radnički pokretljivom odbranom pravi mnogo problema Zvezdi, koja uz pet izgubljenih lopti ima i 9/17 za dva poena u prvom poluvremenu. Prednost su crveno-bijeli stekli sa četiri trojke, ali iz čak 14 pokušaja, čime su mimo svih očekivanja prevazišli i goste, tradicionalne "prangijaše" van linije 6,75.

Radnički je prvo poluvrijeme završio sa 3/12 za tri poena.

Gosti su imali prednost do rezultata 11:10, bio je potpuni egal sredinom druge četvrtine (31:31), kada je Zvezda napravila seriju 6:0 i potom u još tri navrata do poluvremena imala identičnu razliku.

Boban Marjanović ima 13 poena i šest skokova, Marko Marinović deset poena i pet asistencija.

CRVENA ZVEZDA: Rebić, Mitrović 8 (4/5 za 2), 7 sk, Lazić 9, Blažič 7, 5 as, Simonović 3, 3 sk, Marjanović 16 (5/6 za 2), 12 sk, Tejić 2, Nelson 10, 3 sk, 3 as, Dženkins 9 (3/5 za 3), 4 sk, 3 as, Lipovij, Stojanović, Dragićević 18 (5/8 za 3), 6 sk.

RADNIČKI: Novak, Janković 3,, Lešić 18 (5/8 za 2, 1/3 za 3), 4 sk, Jović 10, 5 sk, 6 as, Mlađan 5, Kalinić 9, 5 sk, Birčević 4 (1/4 za 2, 0/5 za 3), 11 sk, Dimić, Balzamović, Brkić 0 (0/3 iz igre), Jevtović, Marinović 13 (1/4 za 2, 3/9 za 3), 6 as, 4 izg.

Borac Čačak - Crnokosa

TABELA: Crvena zvezda 4-0, Partizan 3-0, FMP 2-1, Radnički 2-2, Mega 1-2, Metalac 1-2, Borac 0-3, Crnokosa 0-3.

(MONDO, foto: MN Press)