"Repriza finala" - slijedi peti dio!

Olimpijakos savladao Real Madrid u četvrtom meču četvrtfinala Evrolige i izjednačio na 2:2. Majstorica u petak u Madridu (20.45).

Real Madrid je doputovao u Pirej sa 2:0 u pobjedama, ali će morati nazad u Madrid da traži prolaz na Fajnal for.

U reprizi prošlogodišnjeg finala Evrolige, Olimpijakos je uspio da u četvrtoj utakmici četvrtfinalne serije čvrstom odbranom zaustavi moćni Real i izbori majstoricu.

Aktuelni šampion Evrope slavio je 71:62 (37:30), pa će konačna odluka biti donijeta u petak.

Gostu su nešto bolje počeli meč i tokom prve četvrtine uglavnom vodili, a najveća razlika iznosila je šest poena (16:10). Ipak, serijom 8:0 na kraju te i početkom druge dionice, crveno-bijeli su preuzeli prednost i nisu je ispuštali do kraja meča.

Uspio je Real da izjednači krajem treće četvrtine (47:47), ali je uslijedila nova serija domaćih - 11:8, kojom je Olimpijakos pobjegao na, ispostavilo se, nedostižnih "plus devet". Dominirao je u tim trenucima krilni centar domaćih Brajant Danston, koji je u posljednjih 10 minuta ubacio devet od svojih 13 poena.

Imao je i devet skokova, a pored njega istakao se i Vasilis Spanulis (12 poena, sedam asistencija i šest skokova). Njima uz rame bili su Metju Lojeski (13 poena), Jorgos Printezis (10) i Vangelis Macaris (10).

Goste je predvodio Rudi Fernandez sa 18 poena i osam skokova, ali ga je ispratio samo Tremel Darden sa 10 poena.

Odlučujuća peta utakmica igraće se u petak od 20.45 u Madridu, a pobjednik će se na Fajnal foru u Milanu (od 16. do 18. maja) sastati sa Barselonom. Drugi polufinalni par činiće Makabi i pobjednik majstorice u Moskvi između CSKA i Panatinaikosa.
(MONDO:Foto: AP/Thanassis Stavrakis)