Poruka za Rudija Fernandeza...

Provokacija iz Pireja, pred majstoricu u Madridu.

Prema jednoj od "legendi" koje su kružile Twitterom poslije šokantnog poraza Reala od "tužnog" Žalgirisa u posljednjem kolu Top 16 faze Evrolige, Real je namjerno želio Olimpijakos u četvrtfinalu, svjestan da u tri utakmice ima veće šanse protiv zvaničnog prvaka Evrope, nego u jednoj, eventualnoj, na Fajnal-foru.

Ipak, poslije 2:0 u Madridu, došlo je do te "jedne" utakmice, od koje je Real tobože bježao.

Dvostruki uzastopni prvak Evrolige odbio je da se preda i u paklu dvorane u Pireju izborio dve pobjede za povratak u Madrid.

U utakmici odigranoj u srijedu, za 2:2, bilo je nekoliko "prljavih" duela između crveno-bijelih iz Atine i prve zvijezde gostiju, Rudija Fernandeza, koji im je ubacio 18 poena za 32 minuta, uz 3/7 u šutu za tri.

Poslije meča, a pred put u Madrid, Olimpijakosu naklonjeni portal "Red News" imao je poruku za Rudija:

Uz potpis "Rudi fauliran", nakačena je "prigodna" fotografija.

Da li se Rudi "ukakio" pred 40 minuta odluke sa Vasilisom Spanulisom, saznaćemo vrlo brzo...

(MONDO, Foto: rednews.gr)