Portland ukrao pobjedu Hjustonu. Bukvalno!

Hjuston Roketsi nalaze se na utakmicu od eliminacije iz plej-ofa zahvaljujući tome što nisu znali da čuvaju loptu.

Nisu pobijedili u četiri četvrtine, zbog dvije izgubljene lopte u posljednjih nekoliko sekundi, a onda nisu imali napad za izjednačenje u produžetku, jer su još jednom prodali loptu protivniku.

U ludoj NBA plej-of utakmici, četvrtoj u nizu, Portland - Hjuston 123:120 poslije produžetka, 106:106 posle četiri četvrtine. Blejzersi nisu prošli prvu rundu plej-ofa od 2000. godine!

Blejzersi sada vode 3:1 protiv Roketsa, koji su imali sasvim dovoljno prilika da izjednače u ovoj seriji, vjerovatno najuzbudljivijoj u kompletnoj prvoj rundi eliminacija.

Prelomni trenutak dogodio se pri rezultatu 110:110, tri i po minuta prije kraja produžetka, kada je Nikola Batum pogodio ulaz, pa trojku i poveo Blejzerse u seriju 9:2, od koje se gosti nisu oporavili. Ali, produžetka vjerovatno ne bi ni bilo da je Džeremi Lin znao dva puta da sačuva loptu u nekoliko sekundi.

Pri rezultatu 102:104, Vesli Metjuz promašio je trojku, 32 sekunde prije kraja, ali je Lin odmah izgubio loptu, kada mu se s leđa prikrao Mo Vilijams. U nastavku akcije promašio je i Lamarkus Oldridž, ali Lin skok koji je "pokupio" nije uspio da zadrži.

Ovog puta oteo mu je loptu Demijan Lilard i kazna je morala da uslijedi.

Lilard je vidio usamljenog Vilijamsa, ovaj "prodao" lažnjak i pogodio trojku za 105:104, 12,2 sekunde prije kraja.