Indijana na ivici! (VIDEO)

Atlanta dobila peti meč u gostima i na korak je od eliminacije prvog nosioca. Majami lagano preko Šarlota, San Antonio izjednačio.

Atlanta Hoksi u četvrtak bi mogli da dopišu svoje ime na kratku listu timova, koji su kao posljednji, osmi nosioci, uspjeli da prebrode prvo kolo plej-ofa!

Indijana je u subotu u Atlanti uhvatila ono što se mislilo da je "posljednji voz", izjednačila na 2:2 u seriji, ali je dva dana kasnije na svom parketu ponovo prokockala prednost za koju je radila cijele sezone.

Hoksi su u drugoj četvrtini ubacili 41 poen, od toga devet trojki iz 11 pokušaja i od tog trenutka kontrolisali utakmicu.

Sredinom treće četvrtine vodili su čak sa 50:80, da bi Indijana u završnici prišla na 87:96 i izvukla rezultatski častan, ali u praksi možda i poguban poraz - 97:107.

Nije mnogo nedostajalo pa da se u koži Pejsersa nađu i San Antonio Sparsi, tim sa najboljim skorom u ligaškom dijelu sezone.

U četvrtom meču protiv Dalasa odluka je pala u posljednjih 35 sekundi. Boris Diao pogodio je trojku za 87:90, a Monte Elis nije imao sreće da dvije sekunde prije kraja izjednači poslije solo prodora.

Manu Đinobili slobodnim bacanjima je postavio konačan rezultat i vratio seriju u San Antonio u stanju u kome je otišla u Dalas - neriješeno, samo sada 2:2.

Majami je jedini uspio da "počisti" svog protivnika u uvodnoj rundi.

Šarlot Bobketsi praktično su potpisali kapitulaciju kada su odlučili da poštede svog najboljeg igrača, centra Ala Džefersona, koji je od početka plej-ofa igrao sa povrijeđenim stopalom.

Domaći tim je pružio jak otpor, ali je šampion predvođen Lebronom Džejmsom znao šta treba raditi u posljednjoj četvrtini.

Majami u polufinalu Istoka očekuje Toronto ili Bruklin (trenutno 2:2).