PLEJ-OF: Mladost protiv Igokee ni do 50

U prvoj utakmici plej-ofa prvenstva BiH za košarkaša Igokea ubjedljivo savladala Mladost iz Mrkonjić Grada – 83:49.

Lako i ubjedljivo Aleksandrovčani su dobili goste u prvoj utakmici plej-ofa i napravili prvi korak ka finalu i odbrani titule šampiona.

Trebalo je ekipi Vlade Jovanovića malo vremena da uhvati ritam, pa je poslije prvih deset minuta na semaforu stajalo tek 15:14. Ipak, već u drugom periodu zaigrala je Igokea i krenuli su košarkaši šampiona BiH da prave razliku.

Do kraja druge četvrtine ona je porasla na 11 poena prednosti (31:20), a do kraja trećeg perioda je udvostručena (58:36).

Rotirao je Jovanović sve igrače, a njihova igra na parketu nije opadala, dok na drugoj strani košarkaši Mladosti nisu uspjeli da do kraja stignu do kote 50 – meč je završen sa više nego ubjedljivih 83:49.

U Igokei su osim minutaže rasporedili i poene, a nešto više poena od ostalih postigli su samo Gipson – 12 i Jošilo koji je dodao 11 poena, dok je jedini koji se nije upisao u listu strelaca bio Dozet, koji je na terenu i proveo tek četiri minute.

Najefikasniji u ekipi Mladosti bio je Kežić koji je postigao 14 poena.

Sljedeći meč na rasporedu je u subotu, a polufinalna serija igra se na dvije pobjede. U slučaju da Mladost slavi u subotu, majstorica će biti igrana 6. maja.

U drugom polufinalu igraju Široki i Spars, a prvi meč igraće se sutra.

(MONDO, Foto: MONDO)