Bugari umalo pokorili "Moraču"

Reprezentaciji Crne Gore bio je neophodan produžetak da bi u drugom kolu kvalifikacija za EP 2015. pobedila Bugarsku.

Bugari umalo pokorili "Moraču" Izvor: MONDO/Predrag Vujić

Izvor: MONDO/Predrag Vujić

Crna Gora je posle pobede nad Izraelom na neutralnom terenu uspela da popravi skor na 2-0, mada je Bugarska u Podgorici bila neočekivano težak protivnik - 70:64 (11:20, 21:13, 12:12, 16:15, 10:4).

Prava drama viđena je u finišu regularnog toka, pošto je Marinov dva minuta pre kraja izjednačio na 60:60.

Crna Gora je propustila tri, a Bugarska dva napada za vođstvo i moguću pobedu. Srca navijača u "Morači" stala su 12 sekundi pre kraja, kada je talentovani Aleksandar Vezenkov promašio trojku...

U produžetku je posle tri minuta igre rezultat bio 2:1(!), da bi tek u poslednja dva minuta došao do izražaja kvalitet izabranika Luke Pavićevića, preciznije Vladimira Dragičevića, koji je sa osam poena rešio utakmicu.

Snažni krilni centar nanizao je ukupno 20 poena, Nikola Ivanović pratio ga je sa 12, a Vladimir Golubović ubacio je 10 poena.