Kad Kobiju zadrhti ruka...

Autori mondo.ba Autori mondo.rs

... uslijedi poraz od Minesote (119:120). Najbolji igrač Lejkersa promašio je šut za pobjedu. Jusuf Nurkić bez poena u trijumfu Denvera nad Sansima.

Kobi Brajant izjavio je nedavno da kada Lejkersi pobjeđuju zasluge idu cijelom timu, ali kada izgube jedini krivac je on. U meču odigranom u noći između petka i subote u Stejlps centru najbolji igrač Lejkersa jeste bio najveći krivac za poraz od Minesote (119:120).

Predvodio je svoju ekipu sve do finiša, a onda je "uprskao". Kobi je ubacio 10 od 18 šuteva iz igre, upisao je 26 poena, uz pet asistencija i ukradenih lopti, ali je promašio šut za pobjedu, pa je Minesota napustila Los Anđeles širokog osmijeha i "punih džepova".

Kobi

Lejkersima je to bio čak 13. poraz ove sezone, uz samo tri ostvarene pobjede, dok je Minesota na gostovanju stigla do četvrtog trijumfa.

U ekipi Vulvsa sve aplauze pobrao je debitant Zek Levajn, koji je Kobiju i ekipu ubacio 28 poena. Talentovani igrač Minesote, 13. pik sa ovogodišnjeg drafta, sjajan košgeterski učinak, uz još pet asistencija, ostvario je za samo 25 i po minuta provedenih na parketu. Od ukupno 28 pogodaka (šut iz igre 11-14, sa penala 4-4), čak 18 ubacio je u drugoj četvrtini.

Osim njega u ekipi Minesote istakli su se i Mo Vilijams sa 25 poena (šest trojki iz osam pokušaja) i 11 asistencija i Tadeuš Jang sa 25 pogodaka.

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je šest minuta u trijumfu Denvera nad Finiksom (122:97) zabilježivši po jedan skok, asistenciju, blokadu i ukradenu loptu uz šut 0/2 iz igre.