Megin kvartet istopio metal

Okršaj srpskih timova u 12. kolu ABA lige ubedljivo pripao domaćinu u Sremskoj Mitrovici - 99:82 (26:18, 26:25, 27:21, 20:18).

Mega Leks dobila je sve četiri četvrtine u susretu sa Metalcem i dospela na deobu pete do sedme pozicije sa Partizanom i Solnokom.

U timu Dejana Milojevića izdvojila su se četvorica igrača sa sjajnim učinkom.

Nekadašnji reprezentativac Srbije Marko Kešelj zabeležio je 23 poena (trojke 3/6), Rade Zagorac i Nikola Jokić po 20, a Nenad Miljenović 15 poena i 11 asistencija.

Najefikasniji u poraženom timu bili su Slobodan Dunđerski sa 18, Dušan Kutlešić sa 16 i Đorđe Majstorović sa 14 poena.

Mega je već posle pet-šest minuta igre stekla dvocifrenu prednost i vodila gotovo celu utakmicu.

Valjevci su imali opasan nalet u trećoj četvrtini, kada su izjednačili na 59:59, ali reagovali su trojkama Miljenović i Kešelj (65:59) i razlika je do kraja te deonice već vraćena na "plus 15" - 79:64.

Metalac se posle startnih pet poraza, pa onda četiri pobede, nalazi u seriji od tri poraza. Pokušaće da je prekine naredne subote protiv Zadra na svom parketu.

Crvena zvezda Telekom - Igokea 21.00

TABELA: Crvena zvezda 11-0, Budućnost 10-1, Olimpija 8-4, Cedevita 7-4, Partizan 6-6, Mega Leks 6-6, Solnok 6-6, Cibona 5-6, Krka 5-7, Zadar 5-7, MZT 4-7, Metalac 4-8, Igokea 3-8, Levski 11-1.