Lukavi Ljubičić pogodio obruč, Budućnost izgubila!

Sjajna utakmica u Valjevu, koju je presudio lucidan potez Marka Ljubičića.

Jedna utakmica u sredu uveče - ali vredna!

U Valjevu, u krcatoj dvorani, košarkaši Metalca uspeli su da pobede favorizovanu Budućnost iz Podgorice posle napete završnice u kojoj je domaći tim stekao i za minut i po izgubio deset poena prednosti.

Sve ja palo na pleća Marka Ljubičića, koji je pri rezultatu 69:69 prvo ubacio slobodno bacanje, a potom svestan da su do kraja ostale samo dve sekunde, "nabio" loptu na obruč, ona se vratila u polje i drugoplasirani tim ABA lige posle 14 kola nije mogao ništa s njom...

Ljubičića, koji je imao napad od sedam sekundi da reši utakmicu, prilikom ulaza faulirali su Omar Kuk i Suad Šehović, potpuno nepotrebno, što je junak Valjeva umeo da kazni, surovo.

Metalac - Budućnost 70:69 (17:14, 12:16, 21:18, 20:21)!

Podgoričani su dugo pratili Crvenu zvezdu, jedini neporaženi tim ABA lige, ali su u poslednja tri kola doživeli dva poraza, od Cedevite kod kuće, pa od Metalca u Valjevu, tima koji sada ima skor 5-9. Cedevita je na korak od Budućnosti u borbi za drugo mesto...

Ove večeri, igrao se egal meč između timova Vladimira Đokića i Igora Jovovića sve do 28. minuta (42:45), kada je Metalac serijom 17:4 stekao deset poena prednosti i naterao goste na dugi tajm-aut (59:49).

Jovović je, bilo je očigledno, uspeo brzo da podigne tim, pa je Budućnost za manje od dva minuta igre povratila prednost (60:61), što je Đokića nateralo na tajm-aut. I Jovović je morao da reaguje kada je iskusni Ljubičić vezao pet poena za 67:61, na 2:40 do kraja, ali se i od toga crnogorski šampion oporavio i zahvaljujući Džej-Ar Rejnoldsu i Nikoli Ivanoviću stigao do 67:67, na 40 sekundi pre kraja.

U narednoj akciji, Ljubičić je fantastično asistirao Nikoli Jevtoviću koji je zakucao loptu u koš, međutim samo sedam sekundi pre kraja utakmice, u trenutku kada naizgled nije znao šta će s loptom, Rejnolds je pronašao Šehovića, koji se sjajno oslobodio i položio u obruč za novo izjednačenje, 69:69.

Đokić je pozvao tajm-aut, nacrtao napad za Ljubičića, a Kuk i Šehović pokušali da "spoje" i iznude faul u napadu, ali su samo sapleli rivala i poslali ga na penal liniju, odakle je Ljubičić znao šta radi. Namerno nije ubacio 12. poen na meču i tako uskratio pravo gostima da iz prekida pokušaju da izgrade šut za izjednačenje ili pobedu.

Do 25. minuta utakmie, bučna publika u Valjevu gledala je izuzetno tvrd, oštar meč sa mnogo promašaja, o čemu tada aktuelni rezultat i svedoči - 36:36.

Ljubičić je pored 11 poena imao i četiri asistencije i tri skoka, Jevtović uz 17 poena pokupio i osam skokova, a dvocifreni su bili i Majstorović (13) i Kutlešić (11).

Kod gostiju, Rejnolds je ubacio 19 poena, od čega 11 sa penala (0/3 za tri), imao je i četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Šehović je imao 15, a Subotić 10 poena. Budućnost je šutirala 2/18 za tri poena, ekipa je zabeležila 14 asistencija na 13 izgubljenih lopti.

MZT Skoplje - Mega Leks 20.00

TABELA: Zvezda 14-0, Budućnost 11-3, Cedevita 10-4, Olimpija 8-6, Cibona 8-6, Partizan 7-7, Mega 6-7, Krka 6-8, Zadar 6-8, Solnok 6-8, Igokea 5-9, Metalac 5-9, MZT 4-9, Levski 1-13.