Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić je uoči utakmice protiv Galatasaraja rekao da se njegova ekipa na terenu mora ponašati sportski i košarkaški, bez obzira što meč ima određene konotacije, nakon pogibije navijača Zvezde u Istanbulu.
"Savladali su u prvom kolu Žalgiris, a u Madridu je Real pokazao da je bolji tim. Mi smo odigrali već dva duela sa Galatasaray+jem. Bili smo bolji u Beogradu, a Galatasaraj je bio bolji u Istanbulu", podsjetio je Radonjić.
On je napomenuo da je Galatasaraj napravio nekoliko promjena u svom timu.
"Igrače za koje su smatrali da nisu zadovoljili su sklonili, s tim da im sigurno nije bio plan da Furkan Aldemira, koji jedan od njihovih najboljih igrača, ne bude tu (otišao u NBA ligu op.a.). Možda je taj momenat bitan za njih, jer nisu imali u planu da im se desi, a odlazak ostalih igrača je jednostavno napravljen zbog toga što nisu zadovoljili. Angažovanje igrača koji su napravili nešto pokazuje da su im ambicije uprave onakve kakve su izrečene pred početak Evrolige", izjavio je on.
Radonjić smatra da je ekipa Galatasaraja bolja nego što je bila prije, ali je njegovoj ekipi cilj da pred svojim navijačima savladaju Galatasaraj.
"Znamo da dolazi tim sa imenima kakva jesu, sa iskustvom kojeje ogromno, ogromnim ambicijama, ali mladost Crvene zvezde mora da bude spreman da u tom meču pokaže dobru igru i da savlada Galatasaraj", rekao je Radonjić.
On je istakao da je ekipa Crvene Zvezde daleko najmlađi tim u Evropi.
"Mogao bih reći da je iskustvo koje mi crpimo igrajući u Euroligi za nas izuzetno bitno. Odigrali smo već 12 duela i evidentno je da je to izuzetno značajno za nas. Spremićemo se za taj duel kako se spremamo za sve ostale mečeve. Mi smo prvi meč odigrali u Euroligi protiv Galatasaraja kad je sigurno bilo razloga da brinemo kako ćemo da odreagujemo i kako će mladi igrači da se ponašaju. Igrali smo odličan meč i jednostavno pokazali da možemo i takve situacije da iznesemo i da možemo da se kvalitetno ponašamo i u momentima kada je možda pritisak veći nego u drugim duelima. Naravno svi znamo da ovaj meč ima određene konotacije i svjesni smo svega toga, ali na terenu moramo da se ponašamo sportski, košarkaški i da na taj način savladamo ekipu Galatasaraja", nastavio je Radonjić.
Govoreći o turskoj košarci, a i Balkancima u turskoj košarkaškoj ligi, Radonjić je kazao da turska košarka godinama napreduje i da je činjenica da su u Turskoj radili i rade najbolji treneri u Evropi što pokazuje da su ambicije još veće.
"Očigledno da rezultati na klupskom planu treba da budu nastavak dobrih rezultata koja je postizala reprezentacija. Znamo da je Bogdan Tanjević napravio fenomenalnu stvar u turskoj košarci. On je vodio Fenerbahče. Sada se naravno očekuje od Željka Obradovića i Dušana Ivkovića, koji su najbolji treneri u Evropi, da dovedu i klupsku košarku na pijedestal i naravno na taj način dokažu kvalitet. Turska košarka napreduje, ulažu se ogromna sredstva i kao stimulans za sve to je dobro došao rezultat koji se očekuje na klupskom planu", izjavio je trener crveno-bijelih.
Radonjić smatra da se već nakon dva odigrana kola Top 16 Evrolige može reći da Real iz Madrida ima najviše razloga da očekuje da bude na prvoj poziciji i da je jedan od favorita za osvajanje Evrolige.