ABA: Heslip ušao u Sofiju

Igokea savladala Levski u gostima 92:77 (19:22, 28:15, 22:20, 23:20) uz još jednu sjajnu partiju Brejdija Heslipa.

"Fenjeraš" ABA lige u meču 23. kola pred oko 300 gledalaca u Sofiji odolijevao je petnaestak minuta šampionu BiH, da bi u finišu druge četvrtine Igokea stigla do deset poena prednosti (47:37) i prelomila utakmicu.

Još jednom je gotovo sve zavisilo od Brejdija Heslipa, a on je ponovo briljirao.

Kanađanin je ovaj put pogodio «samo» četiri trojke iz 12 pokušaja, ali je imao sjajan procenat za dva – 8/9 dok je sa linije slobodnih bacanja bio nepogrešiv - 7/7.

Sa njegovih 35 poena Igokea je u drugom poluvremenu zadržala dvocifrenu prednost, a Aleksdandrovčani su u finišu meča imali čak 27 poena prednosti.

Trener Željko Lukajić poslao je svoje glavne igrače na zasluženi odmor, pa je bugarska ekipa u posljednje dvije minute serijom 10:0 ublažila poraz i meč je završen mnogo bezbolnije po Levski – 92:77.

Heslip je ponovo prvo ime Igokee sa 35 poena, a Džons i Milošević dodali su po 12, dok je Jorović ubacio 11 poena.

Od devet igrača Levskog pet ih se upisalo u strelce, a Ivanov je završio meč sa 28 poena, Simeonov je postigao 21, a Đuroski 16 poena. Ivanov i Đuroski proveli su čitav meč na parketu, bez izmjene.

Igokea je nastavila pobjednički niz, upisavši treću pobjedu zaredom i sada ima skor osam pobjeda i 15 poraza.