EL: Trijumf Makabija u Madridu

Makabi i Montepaski pridružili su se Taukeramici i CSKA na spisku sigurnih učesnika četvrtfinala plej-ofa Evrolige!

EL: Trijumf Makabija u Madridu Izvor: MONDO

Makabi je u Madridu savladao Real rezultatom 103:100 posle produžetka, dok je Montepaski izgubio u Atini 77:76, ali ima bolji koš-količnik u međusobnim susretima sa Panatinaikosom i Partizanom.

Sijena će zauzeti jedno od prva dva mesta u grupi, čak i u slučaju malo verovatnog poraza od Efesa u poslednjem kolu.

Montepaski je čak imao šansu da osigura prvo mesto u grupi D, ali pošto je Dijamantidis napravio prekršaj u napadu, igrači italijanskog tima promašili su tri šuta za pobedu u poslednje dve-tri sekunde. Neprecizan je prvo bio Ilijevski, pa Lavrinovič, pa Tornton.

Majkl Batist predvodio je PAO sa 18 poena, Spanulis je dao 13, Jasikevičijus 12, a otkrovenje utakmice, Stratos Perperoglu, takođe je bio "dvocifren" sa 11 koševa. Kod Sijene najefikasniji Amerikanci - Butsi Tornton sa 19 i Terel Mekintajer sa 15 pogodaka.

U grupi F siguran je Makabi, a drugi učesnik četvrtfinala rešavaće se u direktnom duelu Olimpijakosa i Reala. Prvak Izraela ima bolji međusobni skor od oba konkurenta i ako pobedi Žalgiris u Tel Avivu osvojiće grupu.

Olimpijakos je drugu nedelju zaredom slavio na gostovanju. Posle Makabija je savladan i Žalgiris 61:52, pa puleni Panajotisa Janakisa sada u potpunosti kontrolišu svoju sudbinu.

Real je početkom treće četvrtine imao 13 poena viška (58:45), a pet sekundi pre kraja regularnog toka Jotam Halperin postigao je trojku i izborio dodatnih pet minuta. Veliku pobedu Makabiju doneo je veteran Derik Šarp sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja.

"Kraljevi" su u ovu sezonu ušli sa velikim ambicijama, dobili su organizaciju Fajnal fora, ali sada im preti opasnost da se neočekivano rano oproste od snova o tituli prvaka Evrope.