Elli bar pokorio Kotor Varoš (FOTO)

Trijumfom ekipe „Elli bar“ u seniorskoj konkurenciji završen je turnir u uličnoj košarci „Blicnet – Kotor Varoš 2015“.

Trijumfom ekipe „Elli bar“ u seniorskoj konkurenciji završen je turnir u uličnoj košarci „Blicnet – Kotor Varoš 2015“, koji su zajednički  organizovali opština Kotor Varoš i Centar za kulturu, sport i informisanje.

Mihajlo Zvonar, Dragan Svitlica, Miloš Mandić i najbolji igrač turnira Nemanja Nikolić su u finalu nadvisili „Pekoteku 1. maj“ sa 15:8. Osvojenu titulu momci iz pobjedničkog sastava su posvetili braći Bajović, Marku koji je nedavno preminuo i Milošu, treneru SKK Student, kojem žele što brži oporavak.

U vrlo neizvjesnom juniorskom finalu slavili su igrači „Pekare Obelix“, koji su pobijedili sastav „Caffe bar Dionis“, prije svega zahvaljujući Deniju Varošiću, najboljem igraču turnira u ovoj kategoriji. U takmičenju u šutiranju trojki od 23 učesnika najuspješniji je bio Goran Kalamanda.

U veteranskoj konkurenciji slavila je ekipa Kocke Supersoniks, a nagrada za najboljeg igrača je pripala Danelu Draguljiću, dok je sjajni Saša Narić ponio epitet najuspješnijeg u kadetskoj konkurenciji, gdje je prvo mjesto osvojila ekipa Tajron.

Nagrade i priznanja najuspješnijim ekipama i pojedincima uručili su Srđan Samardžić, predstavnik generalnog sponzora kompanije Blicnet, i direktor KK Mladost Dragan Juričević. Na turniru „Blicnet – Kotor Varoš 2015“, koji je igran na Gradskom trgu, učestvovale su 34 ekipe u četiri uzrasne kategorije, a od sljedeće godine ova manifestacije će biti u kalendaru FIBA-e.