NLB: Dragićević čuva Zvezdu, poraz Hemofarma

Zvezda pobedila Helios, poraz FMP u Podgorici, Zadar bolji od Hemofarma, Partizan "trenirao u Širokom.

NLB: Dragićević čuva Zvezdu, poraz Hemofarma Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde zamalo sami sebi da zagorčaju život protiv Heliosa, ali su crveno-beli, zahvaljujući Tadiji Dragićeviću i Omaru Kuku, na kraju, uspeli da pobede žilavu slovenačku ekipu sa 102:89 u 25. kolu NLB Lige.

Dobro je Zvezda odigrala prvo poluvreme, uprkos pehu, odnosno povredi Borisda Bakića, koji je u 15. minutu iznet sa terena zbog pvrede skočnog zgloba. Dragićević je u prvom poluvremenu postigao 16 poena i bio najzaslužniji za vođstvo domaćin, koji je ovog puta ugostio Helios u hali "Šumice" (odbojkašice Zvezde u isto vreme igrale u hali "Pionir" na turniru Kupa CEV).

Treća četvrtina bila je horor za Crvenu zvezdu! Zvezda je u tom periodu primila čak 32 poena, a Troha (postigao četiri rojke) je bio nerešiva enigma za odbranu ekipe Stevana Karadžića. Helios je u 30. minutu imao vođstvo od 78:73 i sve je tada izgledalo loše po Crvenu zvezdu.

Međutim, u poslednjoj četvrtini Zvezdin motorni pogon ove sezone Dragićević i Omar Kuk uzimaju stvar u svoje ruke i rešavaju pitanje pobednika. Najpre je Dragićević nanizao sedam vezanih poena za preokret i vođstvo 85:78, a potom Kuk postiže dve trojke, čime je pobednik bio rešen.

Fenomenalni Dragićević je meč završio sa 39 poena (šest trojki iz devet pokušaja) i pet skokova, a Kuk sa 18.

U derbiju kola, Zadar je u Vršcu pobedio Hemofarm 83:74, a Zadrani su tokom meča vodili i sa 20 poena prednosti! Todor Gečevskli sa 16 i Džulijus Džonson sa 15 predvodili su Zadar do pobede, a u ekipi Hemofarma raspoložen je bio samo Vladan Vukosavljević sa 28 poena.

Budućnost je u "Morači" pobedila FMP 95:80 u meču koji je bio značajan za obe ekipe, jer je ulog bio -ULEB Kup. Predvođeni odličnim Nikolom Otaševićem, koji je postigao 24 poena, domaći su tokom meča imali i 20 poena prednosti (treća četvrtina završena vođstvom Budućnosti 80:59), a FMP je do kraja uspeo samo da ublaži poraz. Najbolji u ekipi iz Železnika bio je Dragan Labović sa 24 poena.

Ekipa iz Podgorice tako je sačuvala šanse za plasman u ELEB Kup i ujedno je prekinula niz FMP-a od šest pobeda.

Posle velike pobede u Istanbulu nad Efes Pilsenom, Partizan je nastavio pbednički niz u Hercegovini. Crno-beli su u meču bez ikakvog rezultatskog značaja pobedili Široki 70:59. ITrener Duško Vujošević ceo meč odmarao je Miltona Palasija i Nikolu Pekovića.

Vojvodina je poražena u Splitu 88:82.

Cibona je, u dramatičnom meču, tek posle produžetka, pobedila Slovan 86:84 (u reguralnom delu meča bilo je 75:75). Slovan je u poslednjem minutu produžetka pogodio trojku za 84:83, ali je čast Cibone spasao je Kristofer Voren takođe trojkom, za pobedu od dva koša.

Poslednje kolo u NLB Ligi narednog vikenda doneće mnogo uzbuđenja, jer nekoliko ekipa ima šanse da se plasira u ULEB Kup. Zvezda i Hemofarm imaju isti skor, ali su crveno-beli u prednosti zbog boljeg međusobnog rezultata. U poslednjem kolu Zvezda gostuje Zadru, a Hemofarm Vojvodini. Cibona ima zaostali meč sa Partizanom, a prethodno će igrati sa Heliosom. Budućnost gostuje Slovanu, a FMP dočekuje Olimpiju.