Francuzi serijom 19:3 izbegli bruku!

Košarkaši Francuske, jedini pravi domaćini tekućeg Evropskog prvenstva, dugo su nervirali svoje navijače u Monpeljeu u utakmici sa uveliko eliminisanom Rusijom.

Francuska preokretom do pobjede protiv Rusije Izvor: MN PRESS

Na kraju, zahvaljujući neverovatnoj seriji od 19:3 u poslednjih pet minuta, zabeležili su i četvrtu pobedu u četiri kola Grupe A, ali će svakako u četvrtak igrati sa Izraelom za prvo mesto. Isto bi bilo i da su doživeli poraz od otpisanih Rusa.

Francuska – Rusija 74:67 (16:24, 17:12, 19:16, 21:15).

Rusija, koja je u utakmicu ušla kao jedna od dve reprezentacije (uz BiH) koje uveliko nisu imale šanse za plasman u osminu finala, stigla je trojkom Nikite Kurbanova do alarmantnih 64:58, na 5:08 pre kraja, pa je Vensan Kole morao da zatraži tajm-aut.

Ispostaviće se da će do kraja utakmice samo još Sergej Monja ubaciti trojku i to na 3:19 pre poslednje sirene.

Kaudi dva, Lovernj tri, De Kolo tri, Lovernj dva, Lovernj jedan, Kaudi dva i zakucavanje Gobera za kraj, na 28 sekundi pre isteka četvrte četvrtine, donele su Francuzima ubedljivu pobedu u meču koji je počeo vođstvom Rusije od 31:18 i potom buđenja "petlova" koji su po poluvremena smanjili na 36:34, ali koji do 35. minuta nisu igrali košarku u skladu sa snagom i očekivanjima.

Izvor: MONDO

Francuzi su dominirali samo protiv Bosne i Hercegovine, dok su Finsku i Poljsku dobili u neizvesnim završnicama, a sutra će igrati protiv Izraelaca za A1 poziciju pred početak osmine finala. Izrael ima jedan poraz i u slučaju pobede preskočiće zvaničnog prvaka Evrope jer u slučaju istog broja pobeda i poraza prvo odlučuje međusobni skor.