Lud meč: Grčka – Letonija 2:28, 26:5, 10:0...

Neverovatnu utakmicu odigrali su Grci i Letonci u borbi za Olimpijske igre.

Finalisti Eurobasketa idu sigurno na Olimpijske igre u Rio De Žaneiru, a ekipe plasirane od treće do sedme pozicije izboriće pravo na kvalifikacione turnire.

U tom smislu, meč poraženih četvrtfinalista tekućeg Eurobasketa, Grčke i Letonije, imao je veliki ulog.

Na kraju: Grčka – Letonija 97:90 (17:24, 20:20, 23:17, 37:29).

Grci su ovom pobedom obezbedili 5. ili 6. mesto i sada čekaju pobednika duela Italija – Češka Republika, da saznaju s kim će se sastati u toj prilično revijalnoj utakmici koja određuje samo konačan plasman. Međutim, Letonci...

Oni će s poraženim iz meča Italija – Češka igrati direktno "za ili protiv" Olimpijskih igara. U kvalifkacijama naći će se samo pobednik tog duela, sedmi u Evropi.

Umalo se Grci, posle dramatičnog poraza u četvrtfinalu od Španije, nisu obrukali danas. Dozvolili su borbenim Letoncima, koji realno nisu imali šta da traže u meču sa Francuskom pre dve večeri, da naprave neverovatnu seriju od 2:28 i rezultat 37:28 pretvore u ubedljivo vođstvo od 39:56, sredinom treće četvrtine, ali su potom Kacikarisovi momci odgovorili serijom 26:5 i početkom četvrte četvrtine stigli do 65:61.

Bilo je i 76:75, na nešto više od tri minuta pre kraja, kada je usledila poslednja, treća serija na meču – u korist Grka. Posle 10:0 za minut i par sekundi preko, Letonci nisu mogli da se oporave – 86:75, posle čega su "heleni" samo rutinski priveli ovaj lud meč kraju.

Utakmica Italija – Češka igra se od 18.30 i tada ćemo znati protiv koga će se Letonci boriti za olimpijsku nadu.

Izvor: MONDO