ABA: Poraz Igokee u Skoplju (VIDEO)

MZT bolji od Igokee u meču petog kola ABA lige.

MZT-Igokea 75:70 (27:13, 21:16, 13:16, 14:25)

Loša prva četvrtina, loš skok i četiri uzastopna promašena napada u finišu meča uzrok su drugog poraza Igokee ove sezone u ABA ligi.

Košarkaši MZT-a ostvarili su drugi trijumf ove sezone, dok je Igokea doživjela drugi poraz u regionalnom takmičenju.

Šteta za šampiona Bosne i Hercegovine, koji se pobjedom u Skoplju mogao priključiti Zvezdi, Cedeviti i Budućnosti na čelu lige.

Tim Aleša Pipana sjajno je počeo meč i odlučujuću prednost stekao u prvom kvartalu, koji su dobili 27:13. Na poluvremenu je MZT imao čak 19 poena prednosti.

U drugom dijelu Igokea se polako vraća i na pet minuta do kraja dolaze do minusa 66:60.

Radivojević je ukrao loptu i PROMAŠIO polaganje iako nije bilo nikog ni blizu od protivničkih igrača.

Poslije toga još tri napada Igokea nije uspjela da realizuje, na drugoj strani Stojanovski pogađa trojku za 69:60 i to je bilo to.

Desetak sekundi prije kraja, Nemanja Todorović doveo je razliku na posjed zaostatka (70:73), ali su Skopljanci pogocimaMarka Ljubičića sa linije za slobodna bacanja postavili konačan rezultat:

Zbog isključujuće greške u prethodnom kolu protiv Partizana, Željko Lukajić nije vodio ekipu u Skoplju.

Umjesto njega na klupi je bio Milutin Latinčić.

U pobjedničkom timu bivši kapiten kragujevačkog Radničkog Danilo Mijatović je postigao 14 poena, dok su bivši košarkaši Igokee Đorđe Drenovac i Duško Bunić postigli 13 odnosno 12 poena.

U poraženim timu Radivojević 20, Komatina 16, Todorović 11, a Ćapin je bivšem klubu dao 10 poena.