NLB: Upisao se i Partizan

Crno-bijeli kao gosti savladali Helios (73:67) u trećem kolu NLB lige, zahvaljujući "dabl-dabl" učinku Marića i dominaciji u skoku.

NLB: Upisao se i Partizan Izvor: MONDO

Izgleda da uvjerljiv startni poraz od Cibone na domaćem parketu nije ostavio dubljeg traga na ekipi Partizana.

Branioci titule prvaka NLB lige tri dana kasnije su osvojili prve bodove, pobijedivši Helios na gostovanju u Domžalama - 73:67 (25:18, 11:16, 18:17, 19:16)!

Crno-bijeli će osvajanjem bodova svakako popraviti ambijent u timu i oko njega, uoči dolaska dvojice stranaca i početka Evrolige, kada u četvrtak u Pioniru ugoste Unikahu.

Srpski Australijanac Aleks Marić dominirao je protiv Heliosa sa 18 poena (šut iz igre 6/9, penali 6/8) i 11 skokova za 26 minuta.

Aleksandar Rašić imao je 15 poena i šest skokova, Dušan Kecman 11 poena, a Strahinja Milošević deset, uprkos povredi koju je zaradio protiv Cibone.

Jure Močnik je sa 15 poena bio najefikasniji kod domaćina, a tik iza njega sa po 14 su se svrstali Dejan Delić i Mario Dundović.

Crno-bijeli su na početku poveli sa 8:0, poenima Marića i Rašića, čime su postavili temelj pobjedi.

Helios, naravno, nije bio lak zalogaj. Slovenci su se polovinom druge četvrtine vratili u ravnotežu, a povremeno i prelazili u vođstvo, posljednji put trojkom Alvina Snoua u 25. minutu (45:43).

Partizan je preokrenuo na 52:46 zahvaljujući Kecmanu, Božiću i Rašiću, Delić je sa pet vezanih poena primakao Helios na 52:51, a onda je uslijedila dobra odbrana crno-bijelih i serija od 10:0 za nedostižnih 62:51 pet minuta prije kraja.

Beograđani su imali više nego duplo veći broj skokova na svom kontu (40:19), što im je širom otvorilo vrata pobjede.

Budućnost - Olimpija 20.00

TABELA: Cibona 3-0, Zadar, Helios, Radnički i Zagreb 2-1, Budućnost, Bosna, Partizan i FMP Železnik (-1) 1-1, Crvena zvezda i Cedevita 1-2, Hemofarm i Široki (-1) 0-2, Olimpija (-2) 0-1.

PAROVI ČETVRTOG KOLA (23, 24. i 25. oktobra): Široki - Zadar, Cedevita - Bosna, FMP - Zagreb, Olimpija - Crvena zvezda, Cibona - Helios, Partizan - Hemofarm, Radnički - Budućnost.

(MONDO, foto: MN Press)