ULEB: Đirona bez muke preko Hemofarma

Hemofarm poražen od Đirone i u revanšu osmine finala ULEB kupa - 76:62. Na Fajnal ejtu u Torinu neće biti srpskih timova.

ULEB: Đirona bez muke preko Hemofarma Izvor: MONDO

Finalni turnir osmorice u Torinu i borba za trofej ULEB kupa proći će bez srpskih timova. Posle Crvene zvezde, iz takmičenja je u utorak uveče ispao i Hemofarm, još jednim čistim porazom od španske Đirone.

ACB ligaš trijumfovao je rezultatom 76:62 (19:14, 16:17, 18:14, 23:17), a i to je bilo previše, s obzirom na to da je Đirona pre sedam dana u Vršcu takođe pobedila (80:71).

Za utehu Hemofarmu, igrač utakmice bio je centar Vladan Vukosavljević, koji je nanizao čak 23 poena i 15 skokova i na momente se poigravao sa čuvarima.

Nažalost, popularni Džo nije imao adekvatnu podršku saigrača, s obzirom na to da je samo još Amerikanac Roul Maršal bio "dvocifren" sa 13 koševa.

Vrščane je sa klupe predvodio doskorašnji asistent u stručnom štabu, Miodrag Rajković, pošto je Miroslav Nikolić podneo ostavku posle poraza od Zadra u NLB ligi.

Promena trenera nije uticala na borbenost ekipe, što se vidi iz podatka da je Hemofarm imao deset skokova više (36:26).

Međutim, Đirona je istovremeno demonstrirala jedan od ključnih kvaliteta španske košarkaške škole - jaku odbranu - pa je prisilila goste da izgube čak 22 lopte. Previše da bi se savladao i mnogo slabiji protivnik...

Hemofarmu je za plasman u četvrtfinale bio potreban trijumf sa najmanje deset poena razlike.

Vrščani su se nalazili u vođstvu samo jednom - 29:28 u 18. minutu, posle serije od 7:0 u kojoj je Vukosavljević postigao pet poena.

Ostatak utakmice protekao je u sigurnoj igri domaće ekipe, koja je već u prvoj četvrtini povela sa osam poena razlike (14:6), pa uz povoljan rezultat iz prve utakmice nije imala razloga da ulaže poseban trud.

Srpski tim poslednji put je imao priključak u 27. minutu, kada je bilo 44:43. Đirona je tada krenula u seriju od 16:2, za uživanje navijača, a do kraja se igralo tek da prođe vreme.

ĐIRONA: Cvetković 16, Sada 2 (4sk, 7as), Mekdonald 11 (4ukr), Nađi 2, Danijels 10, San Emeterio 5, Vitfild 4, Gasol 16 (5sk), Midlton 4, Radenović 6 (5sk, 4izg).

HEMOFARM: Pavković 2, Despotović, Simonović, Joksimović 8 (4sk, 5izg), Božović 7 (5sk), Marković 2 (3as, 4ukr, 4izg), Petrović, Borisov, Marjanović, Maršal 13 (4sk, 4izg), Mačvan 7, Vukosavljević 23 (šut iz igre 9-16, penali 5-9, 15sk).