EL: Hrijapa brži od sata

Aktuelni vicešampion Evrope, moskovski CSKA, u Atini je savladao Marusi trojkom Viktora Hrijape uz zvuk sirene - 66:65!

EL: Hrijapa brži od sata Izvor: MONDO

Premijerna utakmica Evrolige, ne računajući duel Makabija i Olimpije odigran prošle nedjelje, umalo je donjjela prvo veliko iznenađenje.

Amerikanac Bili Kis prethodno je pogotkom za tri poena doveo grčkog predstavnika na prag pobede, međutim, debitant u elitnom takmičenju nije imao sreće.

Zoran Planinić pronašao je ruskog reprezentativca iza linije od 6,25 metara, a ovaj tek drugim pogotkom na utakmici donio bodove značajno renoviranim "armejcima", na čijoj klupi više ne sedi Etore Mesina (nasledio ga Jevgenij Pašutin).

CSKA je prvu četvrtinu dobio sa šest poena razlike (18:12), Marusi je odmah anulirao tu prednost i od tada su se timovi konstantno smenjivali u vođstvu. Atinjani su sredinom treće četvrtine imali 39:34, a gosti 61:57 tri minuta pre kraja.

Trejdžan Lengdon postigao je 18 poena, Džej Ar Holden 16, a Ramunas Šiškauskas 12 poena za CSKA. Ivan Radenović za 21 minut je zabeležio šest poena.

Hrijapa je odigrao u stilu Andreja Kirilenka - pet poena, devet skokova, četiri asistencije, četiri ukradene lopte i tri blokade!

Kod Marusija su se izdvojili Kostas Kajmakoglu sa 15 i Kis sa 14 poena, dok je Dimitrios Mavroeidis imao 13 poena i devet skokova.