NLB: Zvezda ponovo pala van Pionira

Treći uzastopni poraz na gostovanjima, Crvena zvezda je doživjela u subotu u Tivoliju od Olimpije – 94:76.

NLB: Zvezda ponovo pala van Pionira Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde tri puta su gostovali u četiri uvodna kola NLB lige prošle sezone i imali su skor 4-0. Ove, crveno-bijeli su posijle tri gostovanja i jednog meča u Pioniru došli do skora 1-3.

Treći uzastopni poraz na gostovanjima, Crvena zvezda je doživjela u subotu u Tivoliju. Pojačana Olimpija i bez Vlada Ilievskog na mjestu plejmejkera bila je za 20 poena razlike bolji tim od početka do kraja.

U meču 4. kola NLB lige, Olimpija je peti put pobijedila Crvenu zvezdu kod kuće u devet jadranskih duela - 94:76 (30:14, 16:15, 27:23, 21:24).

Tim Jurija Zdovca otvorio je duel sa 13:4, u 7. minutu bilo je 18:8, a potom je uslijedila i serija "zmajčeka" od 10:0, u kojoj je Sašo Ožbolt učestvovao sa sedam poena, za 28:11.

Ispostavilo se da se beogradski tim od takvog udara na startu nije oporavio do kraja duela. Prije poluvremena i podatak da je Olimpija vodila sa 44:25, košem Srbina Vladimira Golubovića u 18. minutu.

Isti igrač postigao je prvih osam poena za Ljubljančane u drugom poluvremenu, kada se trener Aco Petrović suočio sa rezultatskom katastrofom svog novog i još neformiranog tima - 54:31. Identična razlika od 23 poena ponovila se još nekoliko puta na semaforu, posljednji put pri rezultatu 75:52 u 31. minutu i tada je Zvezda prvi put uspjela da se spusti ispod 20 poena razlike...

U posljednjem minutu susreta, crveno-bijeli, koji su prošle sezone slavili u Tivoliju sa 76:72, uspjeli su da spuste minus na - 76:92...

Prije Olimpije, Petrovićevu ekipu kod kuće pobijedili su FMP Železnik i Budućnost, a jedinu pobjedu u dosadašnjem toku lige, crveno-bijeli ostvarili su prethodnog vikenda u Pioniru protiv Zagreba.

Crvena zvezda i dalje se nalazi u zakašnjeloj konsolidaciji i igračkog i rukovodećeg kadra. Predsjednik kluba još nije izabran, a posljednje, peto pojačanje za ovu sezonu ispostavilo se kao pogrešno. Amerikanac Dvejn Džouns tokom ove nedjelje i predstavljen je i otpušten, tako da se sportski direktor Milan Opačić još nalazi u potrazi za pravim igračem, koji će donijeti neophodan kvalitet na poziciji petice.

Do tada, u posljednji čas postavljenom treneru Acu Petroviću, ne preostaje ništa drugo nego da uporedo upoznaje i uigrava ekipu i juri skupe NLB bodove.

Crvena zvezda na ovoj utakmici igrala je bez povrijeđenog Nemanje Bjelice. Reprezentativac Srbije povrijedio se protiv Zagreba u prošlom kolu i neće moći da igra dve, do tri sedmice.

OLIMPIJA: Šutulović, Aleksandrov, Klobučar 6, Vidmar 7, Kikovski 5, Ožbolt 20, Đorđević 6, Golubović 13, 5 sk, Bećirović 21, Slokar 2, Bavčić 12, Volš Metju 5.

ZVEZDA: Milošević, Kikanović 9, 4 sk, Radosavljević, Nedović, Stević 6, 5 sk, Radivojević 7, S. Dragićević, T. Dragićević 14, Bejli 13, Videnov 15, 4 sk, Štimac 4, Bakić 8.

Košarkaši FMP Železnika doživjeli su neprijatan poraz od iskusne i vremešne ekipe Zagreba. Dovoljno je reći da je Damir Mulaomerović u 36. godini bio strijelac 18 poena u pobedi "mrava" u predgrađu Beograda - 81:86 (15:17, 13:19, 22:27, 31:23).

Zagreb je do druge pobjede u Železniku na šest gostovanja stigao zahvaljujući smirenoj, staloženoj igri u drugom poluvremenu, tokom kojeg su Mulaomerović, Filip Bošljan, Ante Tomić i Krunoslav Simon malo po malo uvećavali prednost svog tima dok u 29. minutu na semaforu nije pisalo 44:61.

Posljednje vođstvo, FMP je imao u 14. minutu kada je Andrija Milutinović pogodio za 24:22, a poslije "minus 17" pred kraj treće četvrtine, tim Slobodana Klipe ipak je uspio da izbori koliko-toliko neizvjesnu završnicu (serija 16:2).

Milutinović je pogodio trojku, svoj 20. poen, za 81:83, minut i po prije kraja, poslije čega je na drugoj strani Bošljan uspio da pogodi samo jedno bacanje - 81:84. Šansu za izjednačenje i potpunu egal završnicu "panteri" su propustili u narednom napadu, kada je Mladen Jeremić promašio trojku, a najviši u skoku bio je iskusni Nikša Prkačin.

Kapiten hrvatske reprezentacije na drugoj strani pogodio je oba slobodna bacanja (81:86) i tu više nije bilo spasa za domaći tim. Filip Čović pokušao je da pogodi trojku, ali nije uspio, tako da je FMP doživio i drugi poraz od zagrebačkih timova.

Prošle nedjelje, bolja je u MC Dražen Petrović bila i Cibona.

FMP nije odigrao meč prvog kola NLB lige protiv Partizana, a u drugom je dobio Crvenu zvezdu.

FMP: Čović 20, 5 as, Stamenković, Raduljica 18, 6 sk, Protić 1, Musli 2, Labović, Jeremić 10, 5 as, Samardžiski 8, 6 sk, Radetić, Dimić, Milutinović 20, 6 sk, Marković 2.

ZAGREB: Tomić 17, 6 sk, 4 as, Mašić, Simon 17, 10 sk, Prkačin 4, Garma, Dijan, Bašljan 9, Barać 2, Štimac 12, Žorić 7, 5 sk, Mulaomerović 18, Krstić.

Široki - Zadar 83:70

TABELA: Cibona 4-0, Zagreb 3-1, Olimpija 3-1, Zadar 2-2, Cedevita 2-2, Helios 2-2, Radnički 2-1, Široki 1-3, Bosna 1-3, FMP Železnik 1-3, Crvena zvezda 1-3, Hemofarm 1-2, Budućnost 1-2, Partizan 1-1.