Košarkaši KLS bolji od Srpske

Selekcija Košarkaške lige Srbije savladala selekciju Republike Srpske na tradicionalnom Košarkaškom saboru koji je održan u Bijeljini.

Košarkaški sabor: Selekcija KLS bolja od Srpske Izvor: MONDO
Izvor: MONDO

Igrači iz KLS slavili su rezultatom 108:99 (23:26, 25:24, 28:27. 32:22) pred oko hiljadu gledalaca u Bijeljini.

Vrlo dinamična utakmica sa mnogo poena odlučena je u posljednjoj četvrtini, koju je selekcija Slobodana klipe dobila 32:22.

U pobjedničkom timu najbolji je bio Stefan Pot sa 24 poena, dok je Dragan Apić postigao 14 poena.

Najefikasniji u selekciji Republike Srpske bili su Darko Damjanović sa 27 i Dragan Đuranović sa 18 poena.

“Jako mi je drago što je pobijedila košarka. Drago mi je da su košarkaši učinili da budemo bliži. Doveo sam igrače večeras koji su mladi i motivisani. Odigrali smo fajtersku utakmicu i na kraju pobijedili”, rekao je selektor KLS Slobodan Klipa.

I selektor RS, Goran Sladojević, istakao je značaj ovog meča na zbližavanju Srpske i Srbije i njihovih košarkaša.

“Drago mi je da se družimo i zbližavamo. Mi smo odigrali dosta dobro u uvodnim četvrtinama dok su oni odigrali bolje u druge dve četvrtine. Čestitam im na pobjedi i nadam se da ćemo drugi put biti bolji”, rekao je Sladojević.

Na poluvremenu utakmice između selekcija KLS i RS organizovana sui takmičenja u zakucavanju i šutiranju trojki. Najbolji trojkaš bio je Žarko Valjarević sa 19 poena, dok je u zakucavanju briljirao Nebojša Erkić sa maksimalnih 30 bodova.

Košarkaški savez Republike Srpske proglasio je i najbolje pojedince u ovoj godini.

Kod košarkaša priznanje je pripalo Njegošu Sikirašu, evropskom prvaku sa kadetskom selekcijom BiH, a za najbolju košarkašicu RS proglašena je Saša Čađo.