Borbena Igokea srušila Megu

Košarkaši Igokee požrtvovanom igrom savladali favorizovanu Mega Leks 80:75 i stigli do važne pobjede. Sjajan debi Šibalića.

U posljednjem meču 19. kola Aba lige Igokea se revanširati Mega Leksu za poraz 69:68 u njihovom prvom ovosezonskom duelu.

IGOKEA - MEGA LEKS 80:75 (25:17, 19:19, 25:26, 11:13)

Aleksandrovčani su poslijesmjene Željka Lukajića i dolaska Dragana Bajića savladali Partizan, potom izgubili od MZT-a, a onda u ponedjeljak uveče na svom parketu savladali Mega Leks i prekinuli njenu mini-seriju od dve vezane pobjede u ABA ligi.

Igokea je tako stigla do sedme pobjede u sezoni i potpuno "zakuvala" stanje na tabeli gdje sada petoplasiranog i posljednjeplasiranog dijeli samo JEDNA pobjeda.

Ekipa Dragana Bajića u borbi za opstanak izjednačila se po skoru sa Tajfunom, Sutjeskom, Partizanom i Olimpijom, dok samo jednu pobjedu više imaju Zadar, Metalac, Krka, Cibona i MZT.

Odličan debi u dresu Igokee imao je Danilo Šibalić koji je postigao 21 poen, a upravo je on otvorio meč trojkom i nagovijestio šutersko veče svoje ekipe koja je na kraju pogodila 13 trojki iz 41 pokušaja.

Već u trećem minutu trener gostiju Dejan Milojević je morao da traži tajm aut poslije poena Radivojevića za 10:2, a nakon samo pet minuta igre bilo je 17:4.

Na jednocifren zaostatak Mega se vratila tek u posljednjim trenucima prve četvrtine koja je završena rezultatom 25:17.

Druga četvrtina protekla je u egalu, a Igokea je svoje promašaje nadoknađivala dobrim skokom u napadu, dok je Šibalić pogađao iz svih pozicija i u prvih 20 minuta igre postigao 17 poena.

Mega se probudila u trećoj četvrtini i poslije 25 minute igre uspjela da dođe do izjednačenja 51:51, da bi u 28. minutu poenima raspoloženog Savovića koji se razigrao u drugom poluvremenu stigla do prvog vođstva 58:59.

Jaramaz je nešto kasnije pogodio trojku za 62:60, a onda je ekipa Dejana Milojevića potpuno stala i dozvolila Igokei da napravi seriju od 14:0 kojom je praktično riješena utakmica.

Nalet Igokee naizgled je prekinuo Aranitović sa penala, ali je Vuk Radivojević znao kada je trenutak da zada konačni udarac protivniku. Košarkaš Igokee iz kontre je (prebrzo) šutirao za tri poena i pogodio za 77:64 i bilo je jasno da će Mega doživjeti poraz koji će ju "zabetonirati" na četvrtoj poziciji pred plej-of.

Ni Dejan Milojević nije više gajio nadu u preokret, pijuckajući vodu pored aut linije mirno je posmatrao jednu spornu situaciju kada je lopta pri rezultatu 80:72 otišla u aut, a sudija odlučio da pregleda snimak kako ne bi minut prije kraja donio odluku na štetu Igokee ili Mege.

Lopta je na kraju pripala Igokei, koja ipak nije postigla koš do kraja, ali trojka Aranitovića u posljednjim sekundama bila je slaba utjeha za momce u zeleno-roze dresovima.

Osim Šibalića i Radivojevića koji su postigli po 21 poen, vrlo zapaženu i važnu rolu odigrao je Krstić koji je postigao 14 poena, ali u trenucima kada je to bilo najpotrebnije.

U redovima Mega Leksa Jaramaz je postigao 22 poena, Luvavu je dodao 15, dok je Savović postigao 13 poena.

Igokea je pobjedom nad Megom napravila dobru uvertiru pred meč sljedećeg kola u kojem će gostovati kod direktnog rivala u borbi za opstanak, ekipe Sutjeske u Nikšiću.

IZ MINUTA U MINUT:

KRAJ

40' 80:75 sve je gotovo u Laktašima, Aranitović je samo ublažio trojkom poraz

39' 79:70 Jaramaz trojkom smanjuje na minus devet, poslije trojke Radivojevića. Luvavu pravi četvrtu ličnu grešku.

38' 77:67 Tajm aut Dragana Bajića poslije trojke Luvavua.

37' 77:64 Radivojević je požurio sa šutom za tri poena, ali se isplatilo

36' 74:64 Aranitović sa penala, konačno prekida seriju Igokee.

36' Šibalić je promašio, kakva serija promašaja u Laktašima, sada je Krstić izblokiran od Savovića, u ovim trenucima više se trči za izgubljeno loptu nego šutira.

35' Tri promašaja košarkaša Mega Leksa u jednom napadu. Ni Igokea ne uspjeva da dođe do poena, jedan domaći košarkaš je izblokiran, ostalo je dvije sekunde do kraja napada, Bajić je tražio tajm aut.

34' Katnić poslije faula u napadu završava meč sa pet ličnih grešaka i bez postignutog poena. Serija izgubljenih lopti na obje strane

34' 74:62 Pešaković pogađa za tri poena. Novi tajm aut u Laktašima.

32' Žestok pad Jaramaza koji je udario glavom od parket poslije skoka i borbe sa Radivojevićem. Jaramaz se ipak pridigao i nastavlja meč. Radivojeviću je ovo četvrta lična greška i otišao je na klupu.

32' 71:62 Mega je iskomplikovala u napadu i na kraju izgubila loptu, a Krstić zakucava poslije kontre. Milojević odmah traži tajm aut. Igokea je u seriji 11:0

31' Greška Simeunovića na početku posljednje dionice. Igokea ponovo u napadu, ali ne pogađa.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

30' 69:62 Nastavljena je serija Igokee, Krstić pogađa iz reketa, a Mega pogađa obruč sa pola terena u posljednjoj sekundi treće četvrtine

29' 65:62 Igokea je napravila mini seriju 5:0 i Milojević je tražio minut odmora

29' 60:62 Jaramaz nastavlja sa dobrom partijom, ovaj put precizan je sa linije za tri poena

28' 58:59 Mega je povela prvi put na utakmici novim poenima Savovića. Odlična njegova partija u drugom poluvremenu

27' 58:57 Savović trojkom, a potom i jednim iskorištenm slobodnim bacanjem smanjuje na poen razlike. Bajić prigovara sudijama zbog nedosuđenopg faula nad Krstićem i lične greške koja je odmah potom svirana Komatini

26' 56:53 Krstić iz kornera postiže trojku svom bivšem timu

25' 51:51 Mega trojkom izjednačava rezultat poslije 25 minuta igre

24' 51:48 Igokea je na plus tri poslije 19. poena Šibalića

24' 49:48 Jaramaz sa linije slobodnih bacanja poslije nesportske greške smanjuje na "minus tri", a potom Mega stiže i na samo poen zaostatka

22' 47:41 Radivojević pogađa trojku, Jaramaz ne uspjeva da uzvrati na drugoj strani

21' 44:41 Luvavu trojkom otvara treću dionicu, potom novi poeni gostiju

Igokea je od početka nametnula žestok tempo, uz odličan šut, prije svega Danila Šibalića koji je sa četiri trojke i ukupno 17 poena najzaslužniji za prednost Aleksandrovčana. Ekipa Mega Leksa loše je branila svoj reket, pa je Igokea uspjela da upiše čak 14 ofanzivnih skokova, a gosti su uz to imali i devet izgubljenih lopti u prvom poluvremenu.

KRAJ DRUGE ČETVRTINE

20' 44:36 Ivanović pogađa trojku preko Šibalića koji je prethodno promašio šut za tri poena

20' 44:33 Jaramaz u finišu druge četvrtine pogađa za dva poena

19' 44:31 Mega gubi loptu u napadu, Krstić je pogodio trojku iz kornera

18' 41:31 Odlično zakucavanje Krstića

17' 39:29 Šibalić asistira za Komatinu koji pogađa

17' Igokea promašuje ali i skače u napadu

16' Mega je prešla na zonsku odbranu

15' 35:25 Mega nema rješenja za Šibalića koji pogađa svoju četvrtu trojku

15' 31:25 Još jednom Radivojević pogađa za tri poena

13' Nekoliko loših poteza Bukera i Dragan Bajić ga je preselio na klupu i pritom pozvao tajm aut

12' 28:18 Radivojević postiže trojku

11' 25:18 Ivanović pogađa za tri poena.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10’ 25:17 “Cigla” Bukera u šutu za tri poena, a Luvavu pogađa iz kontre

9' 25:15 Poenima Pešakovića sa linije slobodnih bacanja Igokea je ponovo na plus deset

8' 21:15 Jaramaz novo trojkom primorava Dragana Bajića na tajm aut

7' 21:12 Jaramaz uzvraća trojkom

7' 21:9 Šibalić ima šutersko veče, treća njegova trojka

5' 17:4 Komatina pogađa poslije prodora i asistencije Katnića

5 ' 15:4 Nova trojka Šibalića

4' 12:4 Luvavu polaganjem iz teške pozicije prekida seriju Igokee

3' 10:2 Radivojević postiže poene iz igre, trener Mega Leksa Dejan Milojević primoran je da zove tajm aut

2' 8:2 Dobra akcija domaćih, pogađa Komatina

2' 6:2 Mega preko Jaramaza smanjuje

1' 6:0 Nova trojka domaćina, pogađa Radivojević.

1' 3:0 Novi igrač Igokee Danilo Šibalić postiže trojku na otvaranju.

Tajfun – Zadar 66:82

TABELA: Budućnost 17-2, Cedevita 15-4, Zvezda 14-5, Mega Leks 12-7, MZT 8-11, Cibona 8-11, Krka 8-11, Metalac 8-11, Zadar 8-11, Olimpija 7-12, Partizan 7-12, Sutjeska 7-12, Tajfun 7-12, Igokea 7-12.