ABA: Igokea igrala jedno poluvrijeme

Košarkaši Igokee poraženi od Krke 74:64, iako su u Novom Mestu poslije 20 minuta imali 14 poena prednosti.

Igokea je otputovala u Novo Mesto sa serijom od tri vezane pobjede i željom da nastavi ovaj niz i tako dođe do novih bodova u borbi za opstanak.

Ekipa Dragana Bajića iz Slovenije se ipak vraća pognute glave poslije 13. poraza u sezoni:

Krka - Igokea 74:64 (13:24, 14:17, 22:10, 25:13)

Dvadeset minuta. Toliko su odigrali košarkaši u plavim dresovima, otišli na odmor poslije prve dve četvrtine sa prednošću 41:27, a onda se na parket vratila neka druga ekipa.

Furiozan je bio start Igokee na početku utakmice, 10:2 su poveli gosti, služio ih je šut za tri poena, ali igrali su i dobru odbranu i prva četvrtina je završena rezultatom 24:13 za goste.

Na dvije vezane Krke na početku drugo pogotka uzvratio je Krstić i Igokea je zadržala dvocifrenu prednost koju je uvećavala do maksimalnih 41:27.

U tim trenucima izgledalo je da će Igokea doći do desetog trijumfa u sezoni, pa možda i nadoknaditi i "minus 11" u međusobnom skoru, međutim početkom drugog poluvremena sve se preokrenulo.

Proradio je šut Krke, dok Igokea u napadu nije imala rješenja i prednost je krenula da se topi. Serijom 9:0 Krka je stigla do 39:42, a trojkom Mulalića na kraju trećeg perioda i na samo minus dva - 49:51.

Furiozan početak domaćina u trećem periodu košarkaši Igokee kao da su zaboravili i poslije kratke pauze isto je viđeno i u posljednjoj četvrtini.

Trojkom Tomića Krka je preokrenula na 52:51, Lapornik je potom pogodio još jednu za 55:51 i Bajiću nije preostalo ništa drugo nego da zove tajm aut.

Trener igokee međutim nije uspio da zaustavi nalet Krke, jer osim Radivojevića nije imao raspoloženog igrača. Komatina jeste utakmicu završio sa 13 poena, ali bilo je ovo loše veče za njega, a centar Igokee morao je i ranije da napusti teren zbog pet ličnih grešaka.

Trojkom Radivojevića za 65:60 probuđena je nada za goste, ali bio je to samo indivudalni potez koji nije imao uticaja na konačni ishod.

Pobjedu Krke dvocifreno razlikom ovjerio je Mulalić trojkom i sve je bilo gotovo - 74:64.

Lapornik je bio najefikasniji u pobjedničkoj ekipi sa 16 poena, Lalić je ubacio 14, Kastrati 13, dok je kod gostiju Radivojević postigao 19, a Komatina 13 poena.

Ovim trijumfom Krka se izjednačila sa Igokeom sa učinkom od devet pobjeda i 13 poraza, s tim da Slovenci imaju bolji međusobni skor.

TOK MEČA

ČETVRTA ČETVRTIMA

Mulalić stavlja tačku na i trojkom za 74:64.

Igokea je razbijena. Komatina zbog pet ličnih grešaka napušta igru, a Krka vodi 71:64.

Imala je Krka 65:57, ali Radivojević pogađa trojku. Igraju se prelomni trenuci utakmice.

Četvrta lična greška za Lapornika.

Kastrati pogađa trojku u posljednjoj sekundi napada - 60:54.

Komatina u problemu, četvrta lična greška.

Nova trojka domaćih, Lapornik pogađa za 55:51, a Bajić traži minut odmora.

Krka vodi! Tomić trojkom dovodi domaćina u prvo vođstvo - 52:51.

TREĆA ČETVRTINA

Treći period u potpunosti je pripao fomaćinu. Krka je ovih deset minuta dobila 22:10.

Trojkom Mulalića u posljednjim sekundama treće četvrtine Krka je stigla na samo dva poena zaostatka 49:51.

Krka smanjila na 44:46, a onda Radivojević pogađa važnu trojku.

Gipson pogotkom sa poludistance konačno prekida seriju domaćina 39:44.

Lapornik polaže poslije kontre domaćina, potom i pogađa dodatno slobodno bacanje za 39:42, Krka u seriji 9:0.

Komatina pravi faul nad Lalićem, njegova druga lična greška, a Dragan Bajić zove tajm aut.

U posljednje tri minute Igokea nema rješenja u napadu, ali ni u odbranu. Polaganjem Rojca Krka je smanjila na 36:42.

Lapornik trojkom iz ugla za 30:41 otvara treći period.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj druge četvrtine.

Nesportski faul Mulalića nad Gipsonom koji realizuje dva slobodna bacanja, a Radivojević pogađa trojku za 27:41.

Stao je šut igokeu, nekoliko promašenih trojki, ali domaćin to nije iskoristio i u posljednji minut druge četvrtine ulazi se za rezultatom 27:36.

Nova trojka Katnića, Igokea je na odličnih 6/9 za tri poena.

Dve vezane izgubljene lopte gostiju i bile su dovoljne Krki da smanji na 25:31, Bajić je primoran da traži tajm-aut.

Krstić vraća trojkom na deset razlike - 21:31.

Proradio je i šut Krke van linije 6,75. Kastrati i Mulalić doveli su Krku na -7 poslije tri minute igre u drugoj četvrtini - 21:28.

PRVA ČETVRTINA

Igokea završava prvih 10 minuta sa prednošću od 11 poena - 24:13.

Kastrati je pogodio trojku, ali na drugoj strani istom mjerom uzvraća Katnić – 20:9

Krka je smanjila na 11:6, ali je Igokea trojkom Komatine povećala na 14:6, a potom trojku pogađa i Radivojević – 17:6

Lalić prekida seriju Igokee za 7:2 ali ne koristi dodatno slobodno bacanje.

Odlično otvaranje Igokee koja je povela 7:0