EL: Oli i Sijena gaze, Teodosić savršen

Lijetuvos Ritas doživio je prvi poraz, a Olimpijakos pokazao da je neuspjeh u Malagi prošle nedelje bio samo trenutna slabost.

EL: Oli i Sijena gaze, Teodosić savršen  Izvor: MONDO

Grčki tim riješio je pitanje pobjednika već u drugoj četvrtini, a onda nastavio da se poigrava sa nedoraslim gostima, koji su u Pirej doputovali kao jedno od najprijatnijih iznenađenja prve dvije runde Evrolige.

Miloš Teodosić doprinio je pobjedi (97:73) sa 12 poena, četiri skoka i dvije ukradene lopte. Šutirao je 3/3 za dva poena i 2/2 za trojku, pa je sa indeksom 17 bio treći po korisnosti u Olimpijakosu, iako je igrao nepunih 13 minuta.

Na drugoj strani Bojan Popović (MVP Evrolige za oktobar) nije mogao da se izbori sa konstantnim pritiskom odbrane crveno-bijelih. Sa samo dvije asistencije znatno je pokvario prosjek sa prethodnih mečeva (9,5). Uz to je postigao devet poena (šut iz igre 2/8) i izgubio čak sedam lopti.

Dejan Borovnjak zabilježio je šest poena i četiri skoka za Lijetuvos, a crnogorski reprezentativac Milko Bjelica 16.

Montepaski je poslije Cibone stavio do znanja i Asvelu koliko je jak. Gosti iz Sijene dali su Francuzima 19 poena "fore" poslije prve četvrtine (29:10), do poluvremena prišli na poen razlike (32:31) i na kraju pobijedili sa komotnih 65:82!

Igrači Asvela u prvih deset minuta praktično nisu mogli da promaše (šut 11/14), Montepaski je napravio sedam grešaka, da bi za preostalih 30 minuta postigao tačno duplo više poena od domaćina - 72:36.

Asvel će sa "mršava" tri poena u drugoj četvrtini svakako ući u istoriju elitnog klupskog takmičenja.

Njemački Oldenburg propustio je priliku da u Moskovskoj oblasti iznenadi Himki. Tim selektora Španije, Serđa Skariola, slavio je sa 77:72 u meču punom preokreta (24:9, 12:33, 19:13, 22:17).

Nekadašnji krilni centar FMP Železnika Milan Majstorović imao je 14 poena i pet skokova u timu Oldenburga, Marko Šćekić dodao je deset poena.

Žalgiris - Barselona (četvrtak)

TABELA: Montepaski 3-0, Barselona 2-0, Fenerbahče 2-1, Žalgiris 1-1, Asvel 0-3, Cibona 0-3.

Grupa B

Olimpijakos - Lijetuvos Ritas 97:73
/Kleiza 20p, 6sk - Bjelica 16p/

Partizan - Orlean (četvrtak, 20.45)
Unikaha - Efes (četvrtak)

TABELA: Unikaha 2-0, Olimpijakos 2-1, Lijetuvos 2-1, Efes 1-1, Partizan 0-2, Orlean 0-2.

Grupa C

Marusi - Lotomatika 71:83
/Lukas 15p, 4sk, 4ukr - Džaber 14p, 4sk, 7as/

Makabi - CSKA (četvrtak)
Olimpija - Kaha Laboral (četvrtak)

TABELA: Lotomatika 3-0, Makabi 1-1, CSKA 1-1, Kaha Laboral 1-1, Marusi 1-2, Olimpija 0-2.

Grupa D

Himki - Oldenburg 77:72
/Jankunas 23p, 7sk - Foster 17p, 6as/

Prokom - Armani Džins 88:83
/Logan 23p, 6sk - Finli 25p/

Real Madrid - Panatinaikos (četvrtak)

TABELA: Panatinaikos 2-0, Himki 2-1, Real 1-1, Armani Džins 1-2, Oldenburg 1-2, Prokom 1-2.