KUP: Loš početak Mege, ali ubedljiv kraj

U polufinalu Kupa Koraća igraće Mega Leks i pobednik meča Metalac - Borac Čačak. Konstantin parirao ABA ligašu dok je imao snage.

Ekipa Mega Leksa opravdala je ulogu favorita u prvom četvrtfinalnom meču Kupa Radivoja Koraća u Nišu i u subotu od 17 časova će za treće uzastopno finale igrati protiv Metalca ili Borca.

Učenici Dejana Milojevića pobedili su domaći Konstantin rezultatom 78:61 (13:17, 22:15, 24:20, 19:9).

Prvo poluvreme donelo je obostrano lošu predstavu u fazi napada, dok se u nastavku mogla videti nešto kvalitetnija košarka.

Mega je konstantno vršila pritisak na loptu i udvajanjima terala protivnika na greške (19 izgubljenih lopti), a kako je meč odmicao, postajala je sve dominantnija u skoku (47:37, ofanzivni 22:13).

Budući učesnik plej-ofa ABA lige je za prvih 20 minuta ubacio samo 30 odsto šuteva iz igre, a trenutno trećeplasirani tim KLS 36 odsto (na kraju su se popravili na 34, odnosno 38 odsto).

Šut za tri poena na poluvremenu je bio katastrofalan (1/16, odnosno 2/15), na kraju nešto podnošljiviji - 5/30, odnosno 9/28.

Početkom treće četvrtine su se "raspucali" igrači oba tima i publika je konačno dobila priliku da malo uživa.

Mega se u 25. minutu prvi put značajnije odvojila (49:41), Konstantin je prišao na 52:49, ali je ABA ligaš uzvratio drugom serijom od 7:0 u tom periodu meča - 59:49.

Trojka Danila Tasića za 62:56 (33. minut) bila je poslednji "trzaj" Nišlija, Janković je potom poentirao posle čak tri skoka u napadu Mege, a Nikola Ivanović sa četiri vezana poena odveo goste na 68:56.

Konstantin se u uvodnim minutima utakmice nametnuo serijom od 9:0, vodio je najviše sa 14:6, a Mega zahvaljujući agresivnoj odbrani i lakim poenima iz kontri do preokreta stigla tek u 15. minutu (24:23).

Do odlaska na odmor, publika je prisustvovala rezultatskoj "klackalici", a konačnih 35:32 Beograđanima je doneo Rade Zagorac, zakucavanjem iz kontre, posle koga je pao na rame i bok, ali je, na sreću, prošao nepovređen.

Od 21.00 igraće Partizan - FMP Železnik.

MEGA LEKS: Simić 2, Jaramaz 13 (6sk, 2ukr), Veljković, Musić, Ivanović 7 (7as, 6ukr), Pavlović, Luvavu 6, Kaba 3, Zagorac 15 (13sk, 2ukr), Simeunović 15 (6sk), Nikolić 6 (7sk), Janković 11 (7sk, 2as, 2ukr).

KONSTANTIN: Veličković, Babović, Đorđević 8 (3sk, 2as), Mladenović, Vitković 1, Stojačić 3 (6sk), Ostojić 7 (4sk), Tasić 23 (7sk, trojke 3/8), Savić 11 (trojke 3/4), Stojanović, Stanković, Gudžić 8.