Košarkašice pale u penal završnici

Reprezentacija Srbije doživela prvi poraz u sklopu kvalifikacija za Eurobasket 2017.

Poraz košarkašica Srbije od Ukrajine Izvor: MN PRESS

Najbolje košarkašice Srbije, bez povređene Sonje Petrović, izgubile su od Ukrajine u Kijevu rezultatom 78:75 (9:14, 22:25, 25:16, 22:20).

Evropske prvakinje ostale su bez važne pobede posle preokreta u drugom poluvremenu i penal završnice, u kojoj su se protivnice snašle za nijansu bolje.

Ispostavilo se da su presudni bili promašaji Milice Dabović i Jelene Milovanović pri rezultatu 74:73.

Ukrajinke su potom šutirale slobodna bacanja 4/4 i "overile" pobedu za skor 3-0 i prvo mesto na tabeli kvalifikacione D grupe, ispred Srbije (2-1) i Nemačke (0-2), koja bi kod kuće trebalo da savlada slabašni Luksemburg (0-2).

Ukrajinke su dva minuta pre kraja povele 72:67, a naše košarkašice vratile prednost serijom od 6:0, uz koševe Milice Dabović i Biljane Pešović iz kontri. Nažalost, za 65 sekundi do kraja nisu uspele da sačuvaju minimalno vođstvo.

Milovanović je bila najefikasnija sa 16 poena, Daniel Pejdž imala je 14 poena, tri skoka i četiri asistencije, Pešović 12, a Milica Dabović i Tamara Radočaj po 10 poena i pet skokova.

Na igri Ane Dabović osetila se pauza, pošto je zabeležila svega tri poena, uz šut iz igre 1/6. Njenih šest ukradenih lopti svedoči o velikoj želji i koncentraciji, ali u realizaciji joj nije išlo...

Domaći sastav predvodila je Alina Jagupova, koja je provela na parketu svih 40 minuta i postigla 31 poen.

Izabranice Marine Maljković u sredu gostuju Nemicama i to će biti jedna od ključnih utakmica za odlazak na Evropsko prvenstvo 2017,  s obzirom na to da se pored domaćina, Češke, traže osvajači devet grupa i najboljih šest drugoplasiranih.

Poslednja dva meča Srbija će u novembru igrati na svom parketu, protiv Luksemburga i Ukrajine.