ABA: Igokea se spasila

Košarkaši Igokee umalo prokockali pobjedu protiv Zadra kojom su na kraju ipak obezbijedili opstanak u ABA ligi.

Kolo prije kraja Igokea je sačuvala abaligaški status pobjedom nad Zadrom 77:73.

Košarkaši Igokee su odigrali odlično prvo poluvrijeme i na odmor otišli sa prednošću 49:30.

Predvodio ih je sjajni Vuk Radivojević koji je pogađao iz svih pozicija, zakucavao, šutirao trojke i činilo se vodio Igokeu ka ubjedljivom trijumfu.

Poslije odmora, potpuno drugačija slika na parketu, Zadar je igrao, a Igokea krenula da "od gotovog pravi veresiju".

Zadar je malo po malo topio prednost u trećoj četvrtini, a onda u posljednjoj dionici stigao nadomak senzzacionalnog preokreta.

Poslije vođstva Igokee 76:65 gosti iz Zadra ubacili su četiri vezana poena, a trener Igokee Dragan Bajić pokušao je da prekine ozbiljniju seriju tajm autom.

To mu nije uspjelo i Zadar je trojkom Baraća stigao na samo jedan posjed razlike – 76:73.

Radivojević je pokušao da uzvrati, ali ga je Ramljak izblokirao, a potom je i Delaš promašio trojku za izjednačenje i stiglo se do kratke penal završnice.

Šibalić je pogodio jedno, a Ramljak je promašio oba na drugoj strani, tako da je Igokea stigla do deset pobjede u sezoni kojom je osigurala poziciju iznada Sutjeske i Tajfuna, protiv kojeg igra u posljednjem kolu.

Radivojević je 28 poena, uz šut za tri 5/7, dok je Šibalić dodao 18 poena. Na drugoj strani Barać je bio najefikasniji sa 18 postignutih poena.