NBA: Starter Peđa preporodio Hornetse

Poslije pet poraza u prvih sedam utakmica, trener Nju Orleansa Bajron Skot shvatio je da je vrijeme za rezove.

NBA: Starter Peđa preporodio Hornetse Izvor: MONDO

Predrag Stojaković se prvi put ove sezone našao u startnoj petorci, a Hornetsi su u Stejpls centru očitali lekciju domaćim Los Anđeles Klipersima - 112:84!

Srpski veteran zabilježio je 12 poena (šut iz igre 5/11), tri skoka, po dvije asistencije i ukradene lopte. Blistao je i bek šuter Devin Braun (25 poena), koji je malo prije Stojakovića postao član startnih pet, umjesto Morisa Pitersona.

Obe trojke Peđa je postigao u prvoj četvrtini, kada su Hornetsi stekli deset poena prednosti i udarili temelj trijumfu. Klipersi su u meč ušli na krilima serije od tri pobjede.

"Znao sam da će stvari prije ili kasnije krenuti nabolje. Bila mi je muka od načina na koji smo igrali. Ovog puta su zalaganje i komunikacija na terenu bili na znatno višem nivou", izjavio je Bajron Skot.

Nju Orleans je dan ranije izgubio od Los Anđeles Lejkersa 104:88, ali je njegova igra bila još gora od rezultata.

Stojaković (32) ove jeseni pruža daleko bolje partije nego prošle sezone, kada je zbog bolova u leđima često morao da pauzira. Trenutno ima prosjeke od 9,8 poena, 2,4 skoka i 1,4 asistencije, ali bi te cifre trebalo da porastu zajedno sa rastom minutaže.

Nekadašnji reprezentativac Jugoslavije 2009/10 igra za 13,39 miliona dolara.

U ostalim utakmicama odigranim u noći između ponedjeljka i utorka, postignuti su sljedeći rezultati:

Filadelfija - Finiks 115:119
(Iguadala 24p, 9sk - Neš 21p, 20as, 7izg)

Njujork - Juta 93:95
(Čendler 17p, 10sk, Miličić nije igrao - Kirilenko 23p, 6sk, 6as)

San Antonio - Toronto 131:124