Vratili se Kešelj i Bjelica, Frend kod ljekara

U prijateljskoj utakmici sa Spartakom, Marko Kešelj i Nemanja Bjelica vratili su se u tim Zvezde, dok je Kimani Frend obavljao ljekarske preglede.

Vratili se Kešelj i Bjelica, Frend kod ljekara Izvor: MONDO

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su subotički Spartak sa 83:66 u utorak uveče, ali mnogo veća pobjeda za crveno-bijele je povratak Marka Kešelja i Nemanje Bjelice.

Kešelj nije uopšte nastupao za Zvezdu ove sezone, dok se Bjelica povrijedio već na prvoj utakmici u Pioniru, protiv Zagreba.

U prepunoj "Dudovoj šumi" u Subotici, pred 2.500 navijača, beogradski tim svo vrijeme je bio u vođstvu u duelu sa članom Prve srpske lige, na poluvremenu rezultat je bio 38:28, a na kraju 83:66.

Trener Aco Petrović značajnu minutažu dao je mladima Lazaru Radosavljeviću i Nemanji Nedoviću.

U sastavu Zvezde nije bilo Jamajčanina Kimani Frenda, koji je u vrijeme odigravanja utakmice bio na ljekarskim pregledima. Rezultati će u velikoj mjeri uticati na odluku kluba da li će potpisati snažnog centra, koji je u sezoni 2003/04 igrao za FMP iz Železnika i osvojio titulu prvaka NLB lige, igrao polufinale ULEB kupa protiv Hapoela iz Jerusalima.

Upravo je Hapoel bio naredni Frendov klub, a do ove jeseni nastupao je još za Vareze, Bešiktaš, južnokorejski Inčon, Bamberg, Pariz i turski Mersin.

Crvena zvezda sa jednom pobjedom u prvih šest kola NLB lige u subotu od 19 časova dočekuje Široki Brijeg.

(MONDO, foto: MN Press)