LIGA 6: Igokea osvojila “Pecaru”

Košarkaši Igokee upisali su i šestu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine i nastavili sa maksimalnim učinkom u "Ligi 6".

U okviru šestog kola sinoć na "Pecari" savladali su domaći Široki rezultatom 85:78 (21:21, 11:22, 22:20, 24:22).

Poslije izjednačene prve četvrtine, "igosi" su u drugom periodu stekli osjetniju prednost, pa se na odmor u poluvremenu otišlo sa "plus 11" (43:32) u korist Aleksandrovčana.

Razliku su izabranici Dragana Bajića sačuvali u trećem kvartalu, da bi u posljednjoj četvrtini od "plus 16" domaći tim uspio da smanji i izbori se za častan poraz.

LIGA 6, šesto kolo

Široki - Igokea 85:78

Leotar - Mladost (srijeda, 19 h) Spars - Kakanj (srijeda, 19.30 h)

Najbolji u pobjedničkom timu bili su Dušan Katnić sa 24 poena i Vuk Radivojević sa dva pogotka manje, a dvocifren učinak od po 10 koševa zabilježili su Miroslav Pašajlić i Draško Albijanić.

U ekipi Širokobriježana prvo ime bio Maj Kovačević sa 21 košem, Andrija Ćorić je ubacio 15 poena, a dabl-dabl učinak uknjižio Jure Zubac sa 14 pogodaka i 10 skokova.

Tim sa "Pecare" je ostao zakuzan za dno tabele sa učinkom od samo jedne pobjede i pet poraza, dok su "igosi" zabilježili šesti trijumf bez ijednog neuspjeha u "Ligi 6".

TABELA: Igokea 6-0, Mladost 3-2, Spars 2-3, Leotar 2-3, Kakanj 2-3, Široki 1-5