Partizan se zagreva

Crno-beli u kontrolnom meču savladali Metalac

Partizan pobijedio Metalac u prijetljskom meču Izvor: MN PRESS

Partizan i Metalac iskoristili su pauzu do početka Superlige da međusobno odmere snage i provere formu.

Oni su u dvorani "Aleksandar Nikolić" odigrali kontrolni meč zatvorenog tipa u kojem je Partizan trijumfovao rezultatom 89:57 (20:13, 21:22, 33:19, 15:3).

Od početka susreta, crno-beli su se nalazili u blagoj rezultatskoj prednosti uz nekoliko dobrih poteza na obe strane i atraktivne blokade Vilijamsa na početku prve i Vitkovca pred kraj druge četvrtine. Nakon 20 minuta, crno-beli su imali šest poena viška (41:35), a onda su "dodali gas".

U trećoj četvrtini, domaćini su zaigrali agresivnije na obe strane terena, što je rezultiralo efikasnom igrom u napadu i prvom dvocifrenom predošću koja je do isteka trećeg perioda iznosila visokih 74:54, a potom su mirno priveli meč kraju.

Kao i na prijateljskom duelu protiv Zadra, odigranom pre nekoliko dana, minutažu su podelili svi igrači, a van tima su bili Andrić, Murić i Đumić.

Crno-beli će nastaviti sa pripremama i serijom kontrolnih mečeva u kojima će tempirati formu za start Superlige.

PARTIZAN NIS: Cvetković 6, Aranitović 10, Džouns 10, Marinković 3, Veličković 7, Vitkovac 9, Koprivica 7, Magdevski, Milutinović 11, Vilijams 12, Vrabac 13, Vilson 1

METALAC FARMAKOM: Kočović 3, Badovi­nac, Gabrić 6, Kutlešić 3, Popović 10, Jevtović, Majstorović 14, Čampara 8, Rakićević 3, Todorović 10, Šarenac, Đukanović.

Superliga Srbije trebalo bi da startuje 7. ili 8. maja.