LIGA 6: Igokea nastavila teror!

Košarkaši Igokee nastavili su trijumfalnu seriju u derbiju sedmog kola "Lige 6" protiv Mladosti u Mrkonjić Gradu - 56:89 (13:17, 15:24, 14:24,14:24).

"Igosi" su nastavili da terorišu sve u "Ligi 6" upisavši i sedmu "recku" iz isto toliko utakmica.

Šampion Bosne i Hercegovine u duelu sa Mrkonjićanima nije stekao osjetniju prednost u prvoj četvrtini (17:13), ali je zahvaljujući sjajnoj partiji Draška Albijanića, koji je u prvih 20 minuta postigao 18 pogodaka, uspio da na odmor ode sa "plus 13" koševa (41:28).

U nastavku su Aleksandrovčani dodatno pojačali odbranu, a proradio je i Danilo Šibalić, pa je ekipa Dragana Bajića konstatno podizala razliku. U posljednjih 10 minuta ušlo sa prednošću "igosa" od "+23".

Izabranici Gorana Sladojevića su u četvrtom periodu pokušali da barem ublaže poraz, ali im to nije pošlo za rukom do kraja. Slično kao u Laktašima, gdje su izgubili sa čak 36 razlike (88:52).

Osim pomenutih Albijanića (18 poena, šest skokova) i Šibalića (13 koševa, sedam uhvaćenih lopti), kod gostiju iz Aleksandrovca su se još istakli Miroslav Pašajlić (11 pogodaka), te Dušan Katnić i Miloš Krstić sa po košem manje.

S druge strane u timu iz Mrkonjić Grada najefikasniji su bili Vojin Svilar (12), Marko Jeremić (11) i Dragan Đuranović (11).