Sjajni Mirza preporodio Sanse

Nakon katastrofalnih rezultata tokom većeg dijela sezone, Finiks Sansi Mirze Teletovića u posljednje vrijeme igraju kao preporođeni zahvaljujući odličnim partijama bh. reprezentativca.

Finiks Sansi stigli su do drugog uzastopnog trijumfa u NBA ligi, što im nije uspjelo od novembra prošle godine!

Sjajni bh. reprezentativac Mirza Teletović odigrao je još jedan fenomenalan meč, za nešto više od 29 minuta na terenu postigao 22 poena, te dodao pet skokova i četiri asistencije, za sigurnu pobjedu u gostima protiv Nju Orleansa 121:100.

Prethodno je, u noći sa petka na subotu, Hjustonu ubacio 26 poena.

Prvu i treću četvrtinu duela u "Smuti King Centru" Sansi su riješili u svoju korist sa 10 poena razlike, pa su u finišu mogli da odigraju znatno opuštenije i dođu do tek 22. trijumfa u sezoni.

Arči Gudvin postigao je dva poena više, dok je u poraženom sastavu bolji od ostalih bio Toni Daglas, strijelac 23 poena.