Spursi do rekorda, Bobi na korak od "dabl-dabla"

San Antonio se oprostio od svojih navijača pobedom i izjednačenjem rekorda lige sa Bostonom. Srpski gorostas dobro iskoristio 22 minuta provedenih u igri

San Antonio oprostio se od domaće publike ove sezone trijumfom. Pobedio je Oklahomu, u produžetku rezultatom 102:98.

Najzaslužniji za trijumf bio je Kavaji Lenard sa 26 poena, uz po pet skokova i asistencija, Toni Parker je ubacio 20, a Tim Dankan završio je meča sa 12 pogodaka i devet skokova.

San Antonio je nakon poslednje utakmice na svom terenu ove sezone stigao do skora 40-1, i tako izjednačio rekord lige, koji su zabeležili Boston Seltiksi u sezoni 1985/86.

"To je bio legendarni tim Seltiksa u kojem su igrali Leri Bird, Robert Periš i Kevin Mekhejl. Napravili smo zaista veliki uspeh, jer nije lako upisati samo jedan poraz kod kuće cele sezone", izjavio je Parker posle meča.

Srpski košarkaš Boban Marjanović dobio je veću minutažu na meču protiv Oklahome. Proveo je na parketu 22 minuta i za to vreme upisao je devet poena (šut iz igre 4-5), osam skokova, uz dve blokade i dve izgubljene lopte.

Bobi

Oklahoma se odlično držala protiv Spursa iako je nastupala bez trojice najvažnijih igrača Kevina Durenta, Rasela Vestbruka i Serža Ibake: U njihovom odsustvu zablistao je kvartet - Kanter, Pejn, Vejters, Adams, i svaki od njih upisao je po 17 poena.

Indijana je na svom terenu bila bolja od Njujorka (102:90) i praktično overila sedmo mesto u Istočnoj konferenciji. Pol Džordž i Džordž Hil bili su najbolji kod domaćina sa 19 pogodaka, dok je kod Njujorka prednjačio Derik Vilijams sa 21 poenom.