PLEJ-OF: Igokea „zaledila“ Leotar, Mladost povela

Očekivano, Igokea je deklasirala Leotar u Laktašima i povela sa 1:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa šampionata Bosne i Hercegovine. Mladost odbranila domaći teren protiv Kaknja.

„Igosi“ su nakon maksimalnih 10-0 u tzv. „Ligi 6“ nastavili s terorom i u polufinalu plej-ofa.

Igokea - Leotar 86:43 (31:11, 18:11, 21:9, 16:12).

Protiv trebinjske ekipe u prvom polufinalu plej-ofa, utakmica u Laktašima je riješena već poslije prve četvrtine koju su Aleksandrovčani riješili u svoju korist sa 20 razlike.

Ali tu Aleksandrovčani nisu povukli ručnu zbog kritika trenera Dragana Bajića nakon posljednjeg meča ligaškog dijela svoje pojedine igrače rekavši da se moraju „opametiti“, pa je to urodilo plodom i do poluvremena je razlika u korist domaćina narasla na „+27“.

„Opuštanja“ nije bilo ni u trećem kvartalu, prednost je konstatno rasla i u odlučujućih odnosno u ovom slučaju posljednjih 10 minuta, Trebinjci su ušli s minusom od 39 pogodaka.

Do kraja su „igosi“ ipak malo relaksiranije odigrali iako je prednost narasla na ogormnih „+43“.

Kod ekipe iz Aleksandrovca najefikasniji su bili Vuk Radivojević i Nemanja Krstić sa po 13 pogodaka, Danilo Šibalić je uknjižio poena manje, a kapiten Miloš Komatina 11 koševa.

Jedini dvocifren u hercegovačkoj ekipi u subotu uveče u Laktašima bio je Dejan Šakotić sa 15 poena.

Za razliku od susreta u Laktašima, mnogo neizvjesnije je bilo u Mrkonjić Gradu u duelu domaće Mladosti i Kaknja. Slavio je tim Gorana Sladojevića rezultatom 82:79 (20:21, 19:19, 17:14, 26:25).

Najzaslužniji za trijumf i vođstvo u seriji od 1:0 koja se igra na dvije pobjede bili su Dragan Đuranović sa „dabl-dabl“ učinkom od 18 poena i 13 skokova i Vojin Svilar sa 21 košem. Draško Knežević se u trijumf „ugradio“ sa 17 pogodaka i osam asistencija.

U ekipi iz Kaknja „odskočio“ je Željko Palavra sa 21 poenom.

Druge utakmice polufinalne serije igraju se u Trebinju odnosno Kaknju i na programu su u srijedu uveče.