Majstorica!

Lokomotiva slavila u Barsi pa će poslednjeg učesnika Fajnal fora odlučiti peti meč serije

Evroliga četvrtfinale Barselona - Lokomotiva 2:2 u seriji Izvor: MN PRESS

Barsa je imala priliku da pred svojim navijačima obezbedi mesto na Fajnal foru Evrolige, ali je nije iskoristila, pa će poslednjeg učesnika završnog turnira u Berlinu odlučiti peti meč serije u Krasnodaru.

Lokomotiva je slavila u Blaugrani posle produžetka rezultatom 92:80 (21:19, 19:16, 11:19, 25:22, 16:4) i izjednačila rezultat u seriji na 2:2.

Barselona je posle serije 9:0 krajem treće četvrtine uhvatila priključak, a onda je Huan Karlos Navaro uspeo da izbori produžetak.

Ipak, gosti su u dodatnih pet minuta u potpunosti dominirali terenom i ubedljivo slavili na kraju. Predvodio ih je Entoni Rendolf, koji je u produžetku postigao čak 10 poena, ukupno 28 uz sedam skokova, Viktor Klaver ubacio je 17 poena i 10 uhvaćenih lopti, a Malkom Dilejni meč je završio sa 15 pogodaka, uz po sedam skokova i asistencija.

Kod Barselone najbolji je bio Navaro sa 19 pogodaka i četiri asistencije, dok je Ante Tomić postigao poen manje i imao šest skokova.

Majstorica će biti odigrana 26. aprila u Krasnodaru, a pobednik meča Lokomotiva - Barselona na Fajnal foru igraće protiv CSKA.

Plasman na završni turnir obezbedili su i Laboral Kuća i Fenerbahče.