Mnogo buke u Torontu

Toronto na svom terenu pobedio Indijanu, a Atlanta je bila bolja od Bostona, nakon čega su poveli 3:2 u prvom kolu plej-ofa.

Toronto je slavio na svom terenu protiv Indijane sa 102:99 i tako poveo rezultatom 3:2 u prvoj rundi plej-ofa NBA lige.

Toronto je uspeo bukvalno da iščupa pobedu, jer je u finišu treće četvrtine gubio 15 poena razlike, a onda je serijom 23:2 stigao do preokreta. Poslednji kvartal dobili su rezultatom 25:9.

Demar Derozen je u petom meču serije konačno zaigrao na svom nivou, jer je postigao 34 poena, uz tri skoka i dve asistencije.

"Stvar je u strpljenju. Moraš ostati na svom putu. To mi radimo", rekao je Derozan posle utakmice.

Njega su najbolje pratili Kajl Lauri sa 14 poena i pet asistencija, Jonas Valančunas je dodao 11, uz pet skokova, dok je Bizmark Bijombo utakmicu završio sa 10 poena i 16 uhvaćenih lopti.

Indijana ima za čim da žali. Nisu uspeli da sačuvaju visoku prednost, a onda su u finišu propustili sjajnu priliku da izbore makar produžetak.

Solomon Hil je neposredno pre poslednjeg zvuka sirene pogodio za tri poena, ali su sudije presudile da je vreme isteklo, tako da je pobeda ostala u Torontu. Posle tog koša bilo je dosta polemisanja. Mnogo buke ni oko čega?

Solomon

Kod Indijane Pol Džordž je briljirao je sa 39 poena, Džordž Hil zabeležio je 15 pogodaka, dok je Solomon Hil završio duel sa 11 poena (šut za tri 3-3) i šest skokova.

Toronto će na narednom meču, koja je na programu u noći između petka i subote, imati prvu meč loptu jedinstvenu priliku da stigne do prvog trijumfa u plej-ofu, od kada se igraju serije od sedam mečeva.

"Ako u narednu utakmicu ne uđemo kao što smo sada u poslednju četvrtinu, biće to dug meč", rekao je trener Toronta Dvejn Kejsi.

Do prednosti od 3:2 u seriji prošle noći stigla je i Atlanta. Hoksi su na domaćem terenu savladali Boston sa 110:83.

Najzaslužniji za pobedu Atlante bili su Majk Skot sa 17 poena, Džef Tig i Kent Bejzmor su dodali po poen manje, dok je Kajl Korver postigao 15.

U redovima Bostona najbolji je bio Evan Tarner sa 15 poena.