San Antonio "seje strah"

Oklahoma potučena "do nogu" na gostovanju u Teksasu u prvom meču druge runde Zapadne konferencije NBA plej-ofa

San Antonio "zgazio" je na svom terenu Oklahomu na startu druge runde doigravanja na Zapadu.

Spursi su slavili rezultatom 124:92 i zabeležili jednu od najubedljivijih pobeda u plej-ofu.

Domaćini su od starta meča "vladali" parketom, o čemu najbolje govori podatak da su već posle prve četvrtine imali prednost od 23 poena razlike (43:20).

Odlične Spurse predvodio je Lamarkus Oldridž sa 38 poena (šut iz igre 18-23), zabeležio je i prvu trojku u sezoni, uz šest skokova i asistenciju, za nepunih pola sate igre.

"Bila je to jedna od onih večeri. Ne mogu preuzeti zasluge za trijumf. Igrao sam sa mnogo samopouzdanja i ostvario predstavu koju sigurno neću ponoviti na sledećem meču. To je bilo dovoljno za mene večeras", izjavio je Oldridž, čija je ekipa zabeležila ukupno 39 asistencija.

Veoma dobru partiju prikazao je i Kavaji Lenard sa 25 poena, uz po pet skokova i asistencija, a Deni Grin zabeležio je 18 pogodaka, uz šut za tri poena 5-6.

Spurs

Koliko su Sparsi bili dominatni, najbolje ilustruje podatak da su Oldridž i Lenard u prvom poluvremenu zajedno ubacili 45 poena, dok je čitav tim Oklahome postigao ukupno 40 pogodaka za 24 minuta.

San Antonio uspeo je da svede Oklahomu na svega 35 procenata šuta.

Boban Marjanović je na parketu proveo osam minuta i za to vreme zabeležio četiri poena, pet skokova i dve asistencije.

Kod Oklahome najefikasniji je bio Serž Ibaka sa 19 poena, Kevin Durent upisao je 16 pogodaka, uz osam skokova i šest asistencija, a Rasel Vestbruk meč je završio sa 14 poena i devet asistencija.

Priliku da poprave utisak i učine seriju zanimljivijom košarkaši Oklahome imaće u noći između ponedeljka i utorka, kada je na programu drugi meč, takođe, u Teksasu.