Partizan, ipak, ubedljiv!

Posle loše druge četvrtine, Partizan odlično odigrao ostatak meča 3. kola grupe B KLS protiv Konstantina i zabeležio treću pobedu.

KLS: Partizan - Konstantin 89:73 Izvor: MN PRESS

Tri utakmice i isto toliko pobeda Partizana!

Sa maksimalnim učinkom crno-beli očekuju drugi krug u Grupi B Košarkaške lige Srbije. "Parni valjak" je u subotu uveče, u dvorani "Aleksandar Nikolić" pobedio Konstantin 89:73 (21:15, 12:20, 26:14, 30:24)

Tim Aleksandra Džikić odigrao je koliko mu je potrebno, a trenutak opuštanja u drugoj deonici doprineo je kidanju nerava preko 3.000 navijača u Pioniru.

Serijom 11:0 Nišlije se preokrenule rezultat i od "minus deset" stigle do "plus jedan" (31:21 - 31:32). Partizan punih pet minuta nije probacio loptu kroz mrežicu. To je Konstantinu bilo dovoljno da na pauzu ode sa dva poena prednosti 35:33.

Ali...

Košarkaši Partizana uozbiljili su se u drugom poluvremnu i više nisu dozvolili protivniku da povede. Za razliku od druge deonice kada su postigli samo 12 poena, crno-beli su trećoj dali 26, a u četvrtoj 30 poena.

BORAC - MEGA 89:109

Novica Veličković bio je lider na listi strelaca kod domaćina, ali i u igri Partizana u nastavku. Posle dva poena u prvom, u drugom poluvremnu dodao je još 15, iz pet skokova i tri asistencije, bez izgubljene lopte.

Pratio ga je Džamar Vilson sa 15, Aleksandar Cvetković je postigao 13, a Džons 11, Edo Murić i Derel Vilijams po deset.

Najefikasniji u ekipi Konstantina bio je Tasić, prvi strelac meča, sa 18 poena.