Laboral bez "goriva", Lokomotiva treća

Ruski tim mnogo boljom igrom u drugom poluvremenu izbegao "fenjer" na Fajnal foru Evrolige u Berlinu.

Lokomotiva Kubanj pobedom je završila svoje prvo učešće na završnom turniru Evrolige, a Laboral Kuća treći put zaredom doživela oba poraza i zauzela četvrto mesto - kao u Atini 2007. i Madridu 2008.

U predigri velikog finala između CSKA i Fenerbahčea u berlinskoj Mercedes Benc areni, Lokomotiva - Laboral 85:75 (20:16, 20:26, 21:11, 24:22)!

Utešni meč proticao je u potpuno izjednačenoj borbi sve do sredine trećeg kvartala, kada su "železničari" serijom od 11:0 preokrenuli rezultat na 54:46.

Laboral je na kratko došao "do daha", ali Malkolm Dilejni je pogodio trojku, a Zubkov se nadovezao slobodnim bacanjima za 61:50 u 30. minutu.

Met Džening i Andrej Zubkov ubacili su prvih 12 poena Lokomotive u poslednjoj četvrtini (73:59 - 33. minut), čime su praktično rešili pitanje pobednika.

Dilejni je trojkom u 37. minutu povisio na rekordnih "plus 20" (85:65), da bi košarkaši Laborala završili utakmicu serijom od 10:0 i tako ublažili poraz.

S obzirom na to kako su u petak uveče izgubili polufinalni meč protiv Fenerbahčea (88:77 posle produžetka), više se od njih nije ni moglo očekivati...

U pobedničkom timu nije bilo Entonija Rendolfa. Lokomotiva je šutirala trojke 12/31, a Laboral 10/26.

Lokomotiva - Laboral 85:75 u meču za treće mesto na Fajnal foru Evrolige u Berlinu.
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

LOKOMOTIVA: Dilejni 21 (5sk, 4as, 4ukr, 4izg), Brekhof 21 (6sk, 3as), Zubkov 11, Klaver 10 (7sk, 3as), Singlton 10 (7sk), Džening 10, Drejper 2 (4as, 4ukr).

LABORAL: Adams 25 (6sk, 6as), Bertans 13, Blažič 8, Tili 7 (6sk), Burusis 5 (4izg), Planinić 5, Diop 4, Hanga 3 (7sk), Korbačo 3, Džejms 2.