Real "penalima" izbacio Valensiju

Uzbudljiva završnica četvrte utakmice Valensija - Real i pobeda "kraljevskog kluba" za plasman u finale plej-ofa.

Real "penalima" izbacio Valensiju Izvor: MN PRESS

Košarkaši Real Madrida prvi su finalisti plej-ofa španske Endesa lige.

Oni su u četvrtom meču polufinala ispustili "plus 13" iz prvog poluvremena, a onda posle izjednačene igre u drugom delu slavili rezultatom 80:82 (18:25, 20:19, 15:9, 27:29).

Valensija je u utorak dobila treću utakmicu košem Giljema Vivesa u poslednjem sekundu, ali nije uspela da izbori "majstoricu" u Madridu. Real je otišao dalje, ukupnim rezultatom 3:1.

Prelomni momenti bili su u 40. minutu promašaj Bojana Dubljevića i koš Gustava Ajona za 73:76.

U poslednjih 17 sekundi su timovi naizmenično faulirali, a igrači jedan za drugim nepogrešivo izvodili slobodna bacanja, tako da je Valensija prilazila na "minus jedan", a Real se tri puta vraćao na "plus tri".

Kod gostiju su pogađali Džejsi Kerol (4/4) i Serhio Ljulj (2/2), a u domaćem sastavu Vives (6/6) i Fernando San Emeterio (1/1), koji je drugo bacanje namerno promašio ne bi li neko od saigrača poentirao "iz odbojke" i izborio produžetak, slično Janisu Burusisu, u meču Laboral Kuća - Barselona prethodne večeri.

VALENSIJA: Hamilton 23 (10sk), Dubljević 16 (8sk, 4izg), Sato 14 (8sk, 3ukr), Stefanson 8, San Emeterio 7 (4sk, 3as), Vives 6 (4sk, 5as, 4izg), Lučić 4 (3sk), Dio 2.

REAL: Kerol 17, Ljulj 16 (4as), Noćioni 11 (4sk), Ajon 10 (8sk, 2as, 3ukr), Mačiulis 9 (6sk), Fernandez 9, Tompkins 5 (3as), Tejlor 2, Rejes 2 (3izg), Rodrigez 1 (4as).

Laboral i Barselona (1:2) četvrtu utakmicu igraju u petak.