NLB: Poslije Efesa, ispili i Cedevitu!

Partizan protiv debitanta u regionalnom takmičenju vodio i sa 38 poena razlike, ali su Zagrepčani u finišu utakmice izbjegli debakl - 95:75.

NLB: Poslije Efesa, ispili i Cedevitu! Izvor: MONDO

Ništa od teškog posla koji je u subotu uveče trebalo da obave košarkaši Partizana.

Iako su imali manje od 48 sati da se regenerišu poslije trijumfa nad Efes Pilsenom, crno-bijeli su odmah stavili do znanja ambicioznoj Cedeviti da u Pioniru neće imati šta da traži.

Zagrepčani su još dobro prošli sa konačnih 95:75 (32:18, 19:15, 28:10, 16:32), jer su u finišu treće četvrtine gubili čak sa 38 poena razlike.

Aleksandar Rašić postigao je 19, a Aleksandar Marić i Bo Mekejleb po 16 poena. Veteran Marino Baždarić dao je 21 poen za Cedevitu.

Da neće biti neizvjesnosti, moglo se naslutiti pri rezultatu 24:8 u sedmom minutu. Na poluvrijeme se otišlo sa "plus 18" (51:33), a onda su crno-bijeli serijom od 15:0 otvorili put katastrofi gostiju.

Pošto za "pumpanjem" koš-razlike nije bilo potrebe, Duško Vujošević je postupio rezonski, povukao glavne poluge tima na klupu, a pustio igrače iz drugog plana i golobrade momke da privedu posao kraju.

Prvi put ove sezone značajniju minutažu je dobio Vladimir Lučić, koji je u posljednjoj četvrtini uglavnom igrao u petorci sa Sinovecom, Đekićem, Rašićem i Marićem.

Cibona - Radnički (18.00)

TABELA: Cibona 9-2, Olimpija 8-3, Zagreb 8-4, Zadar 7-4, Hemofarm 7-4, Partizan 7-4, Budućnost 5-6, Crvena zvezda 5-7, Široki 5-7, Cedevita 5-7, FMP Železnik 4-7, Radnički 4-7, Helios 3-8, Bosna 2-9.

(MONDO, foto: MN Press)