NLB: Hemofarm ne zna sa Radničkim

Posle iznenađujuće pobede u Vršcu, kragujevački Radnički srušio je Hemofarm i na domaćem parketu - 77:69.

NLB: Hemofarm ne zna sa Radničkim Izvor: MONDO

Nekada su bili gradski rivali, mada se nisu često sastajali. Otkako su se Lajonsi jesenas preselili u Kragujevac i postali Radnički, oni su za Hemofarm nerješiva enigma!

Poslije trijumfa u Vršcu na startu NLB lige (77:72), Radnički je srušio renomiranog protivnika i na domaćem parketu - 77:69 (19:20, 14:19, 18:13, 26:17).

Hemofarm je pokvario skor na 8-5, a Radnički se sa 6-8 probio u sredinu tabele.

Zanimljivo je da se na spisku "žrtava" ekipe Miroslava Nikolića nalaze tri kandidata za plasman na Fajnal for: Hemofarm (dva puta), Zadar i Crvena zvezda, dok su glatko gubili od Bosne, Budućnosti, Zagreba, FMP-a...

Vrščani su vodili većim dijelom utakmice u dvorani Jezero, dva puta sa po devet poena razlike (u 19. minutu 28:37, pa 33:42 početkom drugog poluvremena). Radnički je povremeno stizao do minimalnog vođstva, ali su njegovi naleti bili kratkog daha.

Sve do serije od 18:5 sredinom četvrte četvrtine, kojom je domaćin poveo sa 73:65. Danilo Mijatović briljirao je u tom periodu sa 11 poena, od toga tri trojke!

Hemofarm je pokušao da uhvati priključak, ali su u poslednja četiri minuta obe ekipe ostale bez pogotka iz igre. Ostala je na snazi razlika od osam poena, a konačan rezultat postavljen sa linije slobodnih bacanja.

Mladen Pantić zabilježio je 20 poena za tim Radničkog (šut 10/17), Vladimir Vuksanović 16, a Mijatović 14.

Slično su se rasporedili i najbolji strijelci gostujućeg sastava: Džerod Stivenson 20, Goran Jagodnik 16, Miljan Pavković 11 poena.