Igokea može i bez Vuka!

Košarkaši Igokee zabilježili su treću pobjedu ove sezone u ABA ligi! Savladali su FMP u Železniku rezultatom 81:76 (16:16, 24:21, 24:25, 17:14) zahvaljujući sjajnom Amerikancu Džejmsu Robinsonu koji je "panterima" postigao 27 poena.

Igokea 3-1, FMP 2-2!

Šampion Bosne i Hercegovine je uz uz Cibonu ostao najozbiljniji pratilac "vječitih" i Budućnosti!
Bez kapitena i lidera Vuka Radivojevića, sastav Dragana Bajića ostvario je večeras u Beogradu drugi "vezani" trijumf:

FMP - IGOKEA 76:81 (16:16, 21:24, 25:24, 14:17)

Džej-Ar Robinson, strijelac odlučujućih poena u pobjedi "igosa" nad Olimpijom, zablistao je i u Železniku, ubacivši čak 27 poena, uz šut za dva 11/16, kao i pet asistencija i četiri skoka.

Nekadašnji igrač FMP-a Strahinja Mićović bio sa 17 poena drugi strelac gostiju, koji su "egal" meč prelomili u posljednjoj četvrtini, odlijepivši se u 34. minutu serijom 10:1 na dvocifrenu prednost, 74:63.

Ekipa Slobodana Klipe borila se do finiša, trojkom Dejana Davidovca uoči posljednjeg minuta prišla i na "minus 5", zatim polaganjem Nikole Žižića 29 sekundi prije kraja došla i na posjed zaostatka (76:79), ali je Mićović potom sa linije penala postavio nedostižnih i konačnih 76:81.

U preostalom vremenu, Filip Čović je pokušao da trojkom učini posljednjih desetak sekundi dramatičnim, ali je "vezao" drugi promašaj van 6,75 u poslednjem minutu, čime je slavlje Aleksandrovčana počelo.

FMP: Čović 13 (2/9 za tri, 5 sk, 11 as), Ćorović, Davidovac 12 (6 sk), Đerić 6, Apić 7, Vukasović 2, Lazarević 6 (8 sk, 4 as), Bursać, Šešlija, Žižić 13 (3/4 za tri), Kaplanović 6, Bolden 11 (7 sk)

IGOKEA: Pašajlić 3, Mićović 17 (2/4 za tri), Talić, Šibalić 6 (5 sk), Robinson 27 (4 sk, 5 as), Pešaković, Milošević, Albijanić 7, Mahkovic 5, Fortenberi 12 (2/5 za tri, 4 sk), Rikić 4.

Igokea će u sljedećem kolu u subotu dočekati u Laktašima jednu od tri i dalje nepobijeđene ekipe - Budućnost, dok će tim iz Železnika već u petak gostovati u Baru protiv Mornara.

Cedevita - Zadar 120:62

Tabela: Crvena zvezda mts 4-0, Budućnost 4-0, Partizan 4-0, Cibona 3-1, Igokea 3-1, Cedevita 2-2, FMP 2-2, Mornar 1-3, Mega Leks 1-3, Zadar 1-3, Olimpija 1-2, Krka 1-2, Karpoš Sokoli 0-4, MZT 0-4

Parovi sledećeg kola: Mornar - FMP (petak), Cibona - Karpoš Sokoli, Mega Leks - Cedevita, Igokea - Budućnost (subota), Partizan - Olimpija, Zadar - MZT (nedelja), Krka - Zvezda (ponedeljak)

PRVA ČETVRTINA (16:16)

Odličnu partiju u prvih pet minuta u gostujućem taboru pružili su Džejms Robinson, Robert Rikić i Danilo Šibalić i svakako su bili najzaslužniji što je Igokea osim početnih 1:0 stalno držala prednost.

Najviše je bilo "plus pet" u korist Aleksandrovčana (6:11).

Međutim u drugoj polovini perioda proradili su Đorđe Kaplanović i Stefan Lazarević, pa je prednost Igokee brzo prestignuta (16:13), da bi do isteka prvog kvartala Robinson vratio stvari na početak - 16:16.

DRUGA ČETVRTINA (21:24)

Strahinja Mićović je početkom druge četvrtine nosio Igokeu, koja je stekla ponovo "osjetniju" prednost od "plus osam" (18:26), ali su "panteri" serijom od 9:0 uspjeli da ponovo povedu.

Smjenjivale su se ekipe u vođstvu, ali je potom Filip Čović sa nekoliko vezanih poena uspio da donose "panterima" prednost od "plus šest" (37:31).

Međutim, zbog odsustva Radivojevića, Robinson je preuzeo više odgovornosti u igri pogodivši nekoliko važnih šuteva, koje su prije odlaska na odmor vratili "igose" na tri razlike (37:40).

Najbolji akteri kod prvaka BiH u prvom dijelu bili su Džejms Robinson (18 poena) i Strahinja Mićović (11 pogodaka), dok je u taboru ekipe iz Železnika najefikasniji bio Filip Čović sa 11 poena uz pet asistencija.

Twitter Embed Code

TREĆA ČETVRTINA (25:24)

U nastavku se uglavno igralo "koš za koš" i viđena je poprilično izjednačena utakmica u Železniku.

Kod FMP se probudio dosad ne pretjerano angažovani Džona Bolden, dok je američki plej Robinson na drugoj strani u taboru "igosa" nastavio svoju "simultanku" iz prvog poluvremena.

Međutim, biće veoma neizvjesno do samog kraja jer se u posljednjih 10 minuta ušlo sa "plus dva" u korist gostiju iz BiH.

ČETVRTA ČETVRTINA (14:17)

Fantastično su "igosi" ušli u posljednji period i napravili veliku seriju kojom su po prvi put na utakmici stekli dvocifrenu prednost (74:63). Proigrao je u košgeterskom smislu i Brendon Fortenberi i uz raspoloženog Robinsona pogurao Igokeu sve bliže trećem ovosezonskom trijumfu.

Nisu se predavali "panteri" i postepeno su smanjivali vođstvo i u posljednjem minutu uspjeli da uvedu meč u neizvjesnu završnicu (79:76).

Ipak, sa penala je 16 sekundi do kraja pogodio oba bacanja Strahinja Mićović i "zacementirao" pobjedu šampiona BiH.

Najbolji akter Igokee bio je Džejms Robinson sa fantastičnih 27 poena, Strahinja Mićović se u trijumf ugradio 17 pogodaka, a dvocifreni učinak ostvario je i Brendon Fortenberi sa pet poena manje.

U taboru ekipe iz Železnika najefikasniji bio Filip Čović sa 13 poena i 11 asistencija, Nikola Žižić je takođe postigao 13 koševa, dok je Dejan Davidovac upisao poen manje.