Dva debakla i veliki preokret ABA ligaša

MZT i Budućnost kao domaćini izgubili sa više od 20 poena razlike, a Cedevita od "minus 15" sredinom treće četvrtine došla do pobede nad Nižnjim.

Eurokup Pobjeda Cedevite, poraz Budućnosti Izvor: MN PRESS

Predstavnici ABA lige u Evrokupu posle petog kola imaju ukupni skor 2-14!

Olimpiji, koja je još pre sedam dana pala na 0-4, a ove nedelje bila slobodna, u sredu su se "pridružili" MZT Skoplje i Budućnost.

U ovakvom društvu Cedevita sa učinkom 2-2 deluje kao "odlikaš".

Izabranici Veljka Mršića do danas jedinu pobedu su ostvarili u "jadranskom derbiju" protiv MZT-a, dok su protiv Nižnjeg Novgoroda išli ka novom sigurnom porazu, pa dobili meč sa 15 poena razlike - 92:77.

Zagrepčani su u drugoj četvrtini imali 17 poena zaostatka (33:50), a u 24. minutu bilo je 44:59 u korist Nižnjeg. Sve se promenilo u poslednjem kvartalu, koji je domaćin dobio čak sa 33:11.

Plejmejker Pjer Džekson, poslednje pojačanje "sokića", sa 38 poena je postavio rekord Evrokupa za aktuelnu sezonu. Šutirao je 6/8 za tri i 7/9 za dva poena, a pratio ga je "dabl-dablom" Miro Bilan (18p, 11sk).

Budućnost je u Podgorici izgubila od Bajerna, predvođenog sa klupe Aleksandrom Đorđevićem - 44:68. Kod gostiju je Vladimir Lučić bio drugi strelac sa devet poena.

MZT je bio domaćin Gran Kanariji, pa se nije ni očekivalo ništa osim glatkog poraza makedonskog predstavnika. Završilo se rezultatom 75:98.